Tag: Meazza”

Formacionet e mundshme Inter-Juventus

02/02/2021

Derbi i zjarrtë në Kupën e Italisë, formacionet e mundshme Inter-Juventus. Në Giuseppe Meazza zhvillohet ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Italisë ndërmjet Interit ... Read More

Milani dhe Interi janë gati për ndërtimin e stadiumit të ri

04/03/2019

Milani dhe Interi raportohet se po punojnë drejt ndërtimit të një San Siro apo Giuseppe Meazza të ri, i cili do të bazohej në stadiumin ... Read More

Spalletti: E vlerësoj që Icardi ishte në stadium, duhet të vinte edhe në zhveshtore

17/02/2019

Interi fitoi me rezultat 2-1 ndaj Sampdoria në Giuseppe Meazza, trajneri Luciano Spalletti është i lumtur me rezultatin, por edhe pse në stadium ishte Mauro ... Read More

Interi pa Icardin edhe ndaj Sampdorias, Spalletti thotë se është për shkak të lëndimit

16/02/2019

Interi pret Sampdorian në Giuseppe Meazza pa Mauro Icardin dhe Keita Balde Diaon. Ndërsa në anën tjetër skuadra nga Genoa udhëton pa Gaston Ramirezin, Jakub ... Read More