Tag: mbanë

Lola është ndrequr e zbukuruar, do ta “çmend” Dautin sonte

02/01/2021

Lola e Dautit mbanë qaforen me këtë shkronjë. Lola e Dautit ka treguar fizikun joshës edhe në imazhet që ka sjellë për Vitin e Ri. ... Read More

Mposhti Covid-19, Llakaj: Ia dolëm, me qetësi dhe pa panik… Ja mjeku që më ndoqi orë pas ore! Dy fjalë për të gjithë…

28/10/2020

Agron Llakaj, aktori i njohur i humorit, ia ka dalë mbanë të mposhtë Covid-19, së bashku me bashkëshorten. Ka qenë vetë ai që ka dhënë ... Read More

Ky çaj ju ndihmon të humbni 5 kilogramë brenda një jave

02/10/2019

Shumë njerëz anë e mbanë botës ballafaqohen me problemin e mbipeshës dhe do të bënin çmos për t’i hequr kilogramët e tepërt sa më shpejt ... Read More

Receta me përbërës shtëpiakë që jua largon celulitin

02/08/2019

Të gjithë njerëzve anë e mbanë botës u pëlqen kafja për shkak të shijes dhe karakteristikave shëndetësore që i ka. Por, kjo pije mund të ... Read More

Shtëpia muze që tregon krimet e Serbisë në Kosovës (Video)

29/04/2019

Gjokë Sokoli, qe 20 vjet mbanë një muze në shtëpinë e tij, si dëshmi për gjenocidin serb. Në kohën e bombardimeve të NATO-s, ai filloi ... Read More

Aroma e keqe e gojës – shenjë e tipit 2 të diabetit!

26/04/2019

Diabeti është sëmundje e zakonshme e cila prek miliona njerëz anë e mbanë botës, por shumica e rasteve me diabet janë të tipit 2 të ... Read More

Sherifi: Brenda javës së ardhshme urgjent të gjendet zgjidhje për kompensimin e orëve të humbura

28/03/2019

Kuvendi i Kosovës po mbanë seancë të jashtëzakonshme për mbajtjen e orëve të humbura. Shefi i grupit parlamentar të Nismës, dhe iniciuesi i kësaj seance, ... Read More

Kuvendi nesër pritet të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me kompensimin e orëve të humbura

27/03/2019

Kryesia e Kuvendit nesër mbanë mbledhje për të caktuar seancë të jashtëzakonshme lidhur me kompensimin e orëve të humbura. Sipas njoftimit, mbledhja mbahet në orën ... Read More

Zvogëlojeni dhimbjen e shpinës duke marrë vitaminë D

21/03/2019

Dhimbja e shpinës është problem shëndetësor i shumë njerëzve anë e mbanë botës. Lloji më i njohur është dhimbja në pjesën e poshtme të shpinës, ... Read More

Institucionet e vendit në pushim, vazhdojnë festën edhe sot

18/02/2019

Kosova dje ka festuar 11 vjetorin e pavarësisë të shpallur në shkurt të 2008-ës. Anë e mbanë Kosovës dje kishte festë, qytetarë të shumtë kishin ... Read More