Tag: Marseille

Plot ekipe në garë për t’i siguruar shërbimet e synimit të kahmotshëm të Milanit

26/01/2021

AC Milan ka kohë që është duke e përcjellur anësorin e Marseille, Florian Thauvin. 27-vjeçari aktualisht është nën kontratë deri në fund të sezonit me ... Read More

Sulmuesi i Napolit drejt largimit

17/01/2021

Milik afër kalimit të Marseille. Sulmuesi i Napolit, Arkadiusz Milik është afër që të transferohet të Marseille ngase klubi francez ka rritur ofertën për polakun. ... Read More

Neymar mund të mos startojë kundër Marseille

12/01/2021

Pochettino ende i pasigurt nëse Neymar do të startojë kundër Marseille. Menaxheri i Ligue 1, e ka mirëpritur kthimin e brazilianit po ka thënë se ... Read More

Marseille mposht Monacon, i afrohet kreut

12/12/2020

Marseille i afrohet kreut. Sot u luajt ndeshja ndërmjet Marseille dhe Monaco, e vlefshme për xhiron e 14-të të Ligue 1. Vendasit e nisën takimin ... Read More

Garcia iu përgjigjet spekulimeve që e lidhnin me Milanin

26/04/2019

Trajneri i Marseille, Rudi Garcia, ka distancuar veten nga spekulimet që e lidhnin me Milanin. Francezi që në të kaluarën ka drejtuar Romën, është përmendur ... Read More

“Skuadrat e mëdha ta përcjellin Arbër Zenelin”

15/04/2019

Ish trajneri i Marseille, Elie Baup ka deklaruar se skuadrat e mëdha franceze duhet ta vëzhgojnë Arbër Zenelin. “Në afatin e ardhshëm kalimtar dy futbollistët ... Read More

Zemërohet Balotelli: S’jam robot, as teveqel dhe as epidemik

26/03/2019

Sulmuesi italian i Marseille, Mario Balotelli, ka reaguar ashpër ndaj asaj që e luan fushatë njolluese kundër tij, duke thënë se shpesh nuk reagon ndaj ... Read More

Notat e lojtarëve: PSG 3-1 Marseille, Di Maria fantastik

17/03/2019

Paris Saint-Germaini e ka fituar derbin e kampionatit francez kundër Marseille, të njohur si ‘Le Classique’. Falë këtij triumfi në Parc de Princes, vendasit kanë ... Read More

Festimi i golit nga Balotelli bëhet viral, italiani e shpjegon

04/03/2019

Ndeshja mes Olympique Marseille dhe Saint Etienne vazhdon të komentohet në media dhe rrjete sociale, jo pse vendasit fituan me rezultat 2-0, por për festën ... Read More

Rudi Garcia: Balotelli ma kujton Tottin

15/02/2019

Trajneri i Olympique Marseille, Rudi Garcia ka thënë se ai sheh ‘pak Francesco Totti’ në sulmuesin italian Mario Balotelli. Balotelli i është bashkuar Marseillet nga ... Read More

Zyrtare: Balotelli i bashkohet Marseilles

23/01/2019

Olympique Marseille ka nënshkruar zyrtarisht me sulmuesin italian Mario Balotelli për gjashtë muaj pas largimit nga Nice. Marrëveshja u konfirmua në një deklaratë në faqen ... Read More