Tag: March

Manchester United bën mrekullinë në ‘Parkun e Princave’ ndaj PSG-së, kalon në çerekfinale

06/03/2019

PARIS, FRANCE - MARCH 06: Marcus Rashford of Manchester United celebrates after scoring his sides third goal with teammates during the UEFA Champions League Round ... Read More

Ajaxi shpreson në kalimin tutje pas dy golave në pjesën e parë

05/03/2019

MADRID, SPAIN - MARCH 05: David Neres of Ajax (7) celebrates as he scores his team's second goal with team mates during the UEFA Champions ... Read More

Shkollat e Vizbegut, në duart e Ministrisë së Transportit

31/03/2018

31 March 2018 / 16:16 Fati i ndërtimit të shkollës fillore në lagjen Vizbeg të Shkupit sillet nëpër sirtarët e Ministrisë së Transportit dhe Lidhjeve. ... Read More

Objekti i ri i Gjykatës Penale, e “inauguron” Gruevski dhe Janakieski

31/03/2018

Photo: granit.mk 31 March 2018 / 16:00 Ndoshta simbolikisht, mosfunksionimi teknik i sistemit të alarmit në Gjykatën e re Penale të stilit Barok e cila ... Read More

Ligjet reformuese, VMRO-ja ende pa vendim të prerë

31/03/2018

31 March 2018 / 15:46 VMRO-DPMNE-ja është e pavendosur nëse do të kthehet në Kuvend për të votuar ligjet reformuese, në periudhën e mbetur para ... Read More

Qeveria njoftoi përmbylljen e planit “3-6-9”

31/03/2018

31 March 2018 / 15:05 U rrumbullakua, të paktën nga aspekti kohor, plani për zbatimin e reformave i njohur si Plani 3-6-9. Nga Qeveria komunikuan ... Read More

Ohër, moti i keq me erëra të forta, liqeni del në trotuar

31/03/2018

31 March 2018 / 14:57 Në Ohër vazhdon të mbizotërojë mot i keq, me erëra të forta duke bërë që liqeni të dalë përsëri në ... Read More

Ekspertët: Për herë të parë në historinë e negociatave, palët kuptuan esencën e çështjes

31/03/2018

31 March 2018 / 14:45 Ekspertët vlerësojnë se për herë të parë në historinë e negociatave për emrin, në raundin e mbrëmshëm dy palët kuptuan ... Read More

“Ditë e Hapur” në Universitetin e Evropës Juglindore

31/03/2018

31 March 2018 / 14:20 Pas rreth dy muaj, prezantim nëpër shkollat e mesme të ofertës akademike të UEJL-ës, sot të gjithë maturantët patën rastin ... Read More

“Skripal”, Ministria e Jashtme ruse: Do të ketë kundërmasa për Maqedoninë

31/03/2018

Ministria e Jashtme e Rusisë e informoi ambasadorin e Maqedonisë në Moskë Goce Karajanov për kundër-masat që do të ndërmerren Moska ndaj Shkupit zyrtar, pas ... Read More

Inagurohet sot ndërtesa e re e Gjykatës Themlore

31/03/2018

31 March 2018 / 11:06 Sot do të inagurohet ndërtesa e re e Gjykatës Themelore Shkupi 1, tetë vjet pas vendosjes së gurit të parë ... Read More