Tag: Maqedonia

Holanda nuk fal Maqedoninë dhe kualifikohet me pikët e plota, Austria mposht Ukrainën dhe shkon më tej si e dyta

21/06/2021

Mësohen dy skuadrat që kualifikohen nga Grupi C. Holanda dhe Austria kalojnë më tej, eliminohet Maqedonia e Veriut, ndërsa Ukraina me 3 pikë duhet të ... Read More

Shau nga nëna mbrojtësin shqiptar, reagon Arnautoviç: Nuk jam racist, më falni!

14/06/2021

Maqedonia e Veriut debutoi me humbje në këtë Euro 2020. Përfaqësuesja ballkanase, që merr pjesë për herë të parë në një kompeticion kaq madhor, u ... Read More

Tuna niset për rrugë, disponimi i saj flet shumë…

07/05/2021

Altuna Sejdiu është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia e që për publikun njihet si Tuna. Ajo është një këngëtare që për vite i kontribuoi muzikës shqiptare ... Read More

Tuna publikon një foto kur ishte e martuar, trupi i saj merr gjithë vëmendjen

30/04/2021

Altuna Sejdiu është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia e që për publikun njihet si Tuna. Ajo është një këngëtare që për vite i kontribuoi muzikës shqiptare ... Read More

Big Mamën e surprizon vëllai në punë, shikoni reagimin e saj

28/02/2021

Big Mama është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia shumë e pëlqyer për publikun. Krahas karrierës si këngëtare, Big Mama është shumë e përfolur për jetën e ... Read More

Tuna publikon foto të disa viteve më parë, ka një detaj që mori tërë vëmendjen

14/02/2021

Altuna Sejdiu është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia e që për publikun njihet si Tuna. Ajo është një këngëtare që për vite i kontribuoi muzikës shqiptare ... Read More

Big Mama vishet në fustan të lëkurës, shfaqet më tërheqëse se kurrë

25/01/2021

Big Mama është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia shumë e pëlqyer për publikun. Krahas karrierës si këngëtare, Big Mama është shumë e përfolur për jetën e ... Read More

Tuna sapo i bëri djalit një super-befasi për Vitin e Ri

31/12/2020

Altuna Sejdiu është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia e që për publikun njihet si Tuna. Ajo është një këngëtare që për vite i kontribuoi muzikës shqiptare ... Read More

Tuna e mërzitur pas ndarjes nga bashkëshorti? Kjo është përgjigja e saj

23/12/2020

Altuna Sejdiu është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia e që për publikun njihet si Tuna. Ajo është një këngëtare që për vite i kontribuoi muzikës shqiptare ... Read More

Pas ndarjes nga bashkëshorti, Tuna bën veprimin që askush nuk e priste

19/12/2020

Altuna Sejdiu është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia e që për publikun njihet si Tuna. Ajo është një këngëtare që për vite i kontribuoi muzikës shqiptare ... Read More

Maqedonia e Veriut mund Gjeorgjinë, kualifikohet në Euro 2020

12/11/2020

Maqedonia e Veriut kualifikohet në Euro 2020. Maqedonia e Veriut e ka mundur me rezultat të ngushtë Kombëtaren e Gjeorgjisë në finalen e playoffit të ... Read More

Maqedonia e Veriut shkruan historinë, për herë të parë do të marrë pjesë në Europian

12/11/2020

Maqedonia e Veriut për herë të parë do të marrë pjesë në një kompeticion të rëndësishëm për përfaqësueset kombëtare. Pas fitores 0-1 ndaj Gjeorgjisë në ... Read More