Tag: Manuel

Pjanic apo Locatellin, për cilin lojtar do të vendos Juventus ta ketë në ekip sezonin e ri

02/08/2021

Juventusi do të transferojë Locatellin ose Pjanicin, por jo të dy Juventusi synon të nënshkruajë ose Manuel Locatellin nga Sassuolo ose të kthejë Miralem Pjanicin, ... Read More

Dorëzohet presidenti i Sassuolos, e pranon që Locatelli dëshiron t’i bashkohet këtij ekipi

30/07/2021

Mesfushori Manuel Locatelli duket se do të transferohet tek Juventusi. Locatelli është i interesuar të vazhdojë karrierën te Juventusi. Një gjë të tillë e ka ... Read More

Juventus – Locatelli, del një problem i madh nga Sassuolo

22/07/2021

Manuel Locatelli është njëri nga lojtarët më të përfolur të afatit kalimtar veror. Futbollisti i Sassuolos, Manuel Locatelli është afër të transferohet tek Juventusi sipas ... Read More

Zbulohen detajet e marrëveshjes: Locatelli tek gjiganti i Serie A

24/06/2021

Locatelli tek gjiganti i Serie A, zbulohen detajet e marrëveshjes. Manuel Locatelli po kalon javët e fundit si futbollist i skuadrës së Sassuolos. Kjo pasi ... Read More

Juventusin po e transferon ishin e Milanit

23/04/2021

Juventusi insiston për ishin e Milanit, Locatellin. Mesfushori i Sassuolos, Manuel Locatelli, vazhdon të jetë objektiv i Juventusit. Sipas “Calciomercato”, janë të vendosur që të ... Read More

Kërkohet nga Juventusi dhe City, Sassuolo s’e lejon shitjen e yllit të skuadrës

14/01/2021

Sassulo nuk e lejon shitjen e Manuel Locatellit. Drejtori sportiv i Sassuolos, Giovanni Carnevali ka paralajmëruar dy klubet e mëdha evropiane, Juventus dhe Manchester City ... Read More

Juventus e City në ‘luftë’ për ish lojtarin e Milanit

14/01/2021

Manuel Lacatelli pritet të largohet nga Sassuolo gjatë janarit. Gjigantët evropian janë të interesuar për shërbimet e tij. Manchester City raportohet se i janë bashkuar ... Read More

Zyrtare: Klubi i njohur gjerman shkarkon trajnerin

18/12/2020

Schalke shkarkon trajnerin. Manuel Baum nuk është më trajner i Schalkes. Skuadra gjermane ka vendosur të ndërpresë bashkëpunimin me Baum, pas rezultateve të dobëta këtë ... Read More

Ylli i Real Madrid arrin në Milan, afër zyrtarizimit

01/07/2019

Theo u ul në aeroportin e Linate me agjentin e tij Manuel Garcia Quilon, i cili u tha gazetarëve: “Gjithçka është në rregull”. Francezi do ... Read More

Meta: I lumtur për rolin dhe kandidimin e shqiptarëve në zgjedhjet evropiane

24/04/2019

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka takuar sot senatorin italian, Manuel Vescovi, që është njëkohësisht edhe përfaqësues i Partisë ‘Lega’ si edhe anëtar ... Read More

Telashe për Bayern, lëndohet Manuel Neuer

15/04/2019

Lideri i Bundesligas, Bayern Munich, ka humbur kapitenin e skuadrës, Manuel Neuer, si pasojë e një lëndimi. Fitorja kundër Fortuna Dusseldord pati edhe një dozë ... Read More

Neuer: Rezultat i mirë, por mbetet hapur për ndeshjen e radhës

20/02/2019

Portieri dhe kapiteni i Bayern Munich, Manuel Neuer, e ka vlerësuar barazimin e marr në ndeshjen me Liverpoolin që u mbyll 0-0. Neuer e lavdëroi ... Read More