Tag: Madridi

Real Madridi po e transferon një lojtar që pak kush e njeh

16/10/2021

Real Madridi zgjedh Pedro Porro. Pedro Porro është i zgjedhuri nga Real Madridi për të përforcuar krahun e majtë të mbrojtjes verën e ardhshme. “Galaktikët” ... Read More

Real Madrid “dridh” San Siron, po ia merr super lojtarin

29/09/2021

Real Madridi, po mban një sy te lojtari, Brahim Diaz ndërsa ai vazhdon të ketë një rol të rëndësishëm te AC Milan. Mesfushori sulmues 22-vjeçar ... Read More

Madridi ekipi më me ndikim në Spanjë

23/09/2021

Real Madridi, është një biznes po aq sa një klub futbolli, dhe krenohet me këtë. Pesha e tyre komerciale është një pjesë e rëndësishme e ... Read More

Milan dhe Juventus në “luftë” për yllin e Real Madridit

18/09/2021

Isco, asnjëherë nuk ka arritur të përshtatet mirë te Real Madridi. Madje, spanjolli nuk është më lojtar kryesor në projektet e Real Madrid dhe mbetet ... Read More

Vendimi i qëlluar Carlo Ancelottit për David Alaban

18/09/2021

Real Madridi e ka filluar epokën e dytë me Carlo Ancelottin, në mënyrë të jashtëzakonshme, dhe ajo që e ka ndihmuar italianin, janë vendimet e ... Read More

Shevchenko e ‘qon në qiell’ Milanin: Atletico Madridi dhe Liverpooli të pafat që u ra shorti me Milanin

13/09/2021

Shevchenko: Atletico Madridi dhe Liverpooli të pafat që u ra shorti me Milanin. Ish-ylli i Milanit, Andriy Schevchenko beson se Liverpooli ka qenë i pafat ... Read More

Hernandez te Man City? Sqaron gjithçka ylli i rossonerëve

13/09/2021

Që nga ardhja e tij nga Real Madridi dy vjet më parë, Theo Hernandez është bërë një lojtar kyç për AC Milan. Sezoni i ri ... Read More

Pas 560 ditësh, Real Madridi rikthehet sonte në “Santiago Bernabeu”

12/09/2021

Real Madridi do të luajë ndeshjen e xhiros së katërt të edicionit të ri të La Ligas, ku do ta pret skuadrën e Celta Vigos. ... Read More

E kërkoi Milani, ky është vendimi përfundimtar i Asensios

07/09/2021

Tottenham Hotspur dhe AC Milan kërkuan nga Real Madridi transferimin e spanjollit, Marco Asensio. Por, reprezentuesi i Spanjës vendosi kundër një lëvizje te këto klube ... Read More

Zbulohet pse dështoi kalimi i Mbappes te Real Madrid

02/09/2021

Mbappe e kërkoi me ngulm kalimin te Real Madridi – por ishte një person që i tha Al Khealifit mos ta shesë francezin. Kylian Mbappe ... Read More

Griezmann mesazh për tifozët e Barcelonës pas rikthimit te Atletico Madridi

01/09/2021

Antonio Griezmann e kompletoi rikthimin e tij te Atletico Madridi në ditën e fundit të afatit kalimtar. Sulmuesi francez kaloi te Barcelona për 120 milionë ... Read More

Pasi hoqi dorë nga Mbappe, tani Real po synon transferimin e këtij lojtari nga Franca

31/08/2021

Real Madridi shumë afër transferimit të Camavingas Real Madridi është në negociata të avancuara për transferimin e talentit Eduardo Camavinga. Tashmë ka një ofertë zyrtare ... Read More