Tag: Madrid

Zinedine Zidane thotë se nuk e nisën mirë ndeshjen: Bëmë gabime

15/01/2021

Zinedine Zidane tha se nuk e nisën mirë ndeshjen. Trajneri i Real Madrid është shprehur i zhgënjyer nga disfata në gjysmëfinalen e Supercopa de Espana. ... Read More

Pas barazimit reagon ashpër Kroos

10/01/2021

Kroos shprehet i pakënaqur me barazimin. Mesfushori i Real Madrid, Toni Kroos, është shprehur i pakënaqur me barazimin ndaj Osasunas në kuadër të xhiros së ... Read More

Osasuna – Real Madrid mund të anulohet, kjo është arsyeja

09/01/2021

Gjatë natës së mbrëmshme klubi i Real Madrid ka mbetur 4 orë në aeroplan, pasi që nuk dihej nëse do të anulohej edhe udhëtimi i ... Read More

Mësohen kundërshtarët e Barcelonës dhe Real Madridit në Copa del Rey

08/01/2021

Barcelona dhe Real Madrid mësojnë kundërshtarët e tyre në Copa del Rey. Sot është hedhur shorti për Kupën e Mbretit, ku Barcelona dhe Real Madrid ... Read More

A ka Atletico Madrid dyshime në Simeonen?

07/01/2021

Atletico Madrid nuk ka dyshime në Simeonen duan rinovimin me teknikun argjentinas. Atletico Madrid nuk ka dyshime lidhur me të ardhmen e trajnerit Diego Simeone ... Read More

Atletico Madrid eliminohet nga Kupa e Mbretit

06/01/2021

Atletico Madrid eliminohet nga Kupa e Mbretit. UD Cornell nga liga e tretë e Spanjës kanë arritur që të kualifikohen tutje dhe të eleminojnë Atletico ... Read More

Surprizë në Spanjë, Atletico Madrid eliminohet në Kupë nga skuadra e Segunda B

06/01/2021

Një rezultat surprizë vjen nga Spanja. Atletico Madrid është eleminuar nga një skuadër që militon dy kategori më poshtë. UE Cornella me një gol eliminoi ... Read More

Zbulohen detaje të kontratës se re, Real Madrid afër të firmosë me Alaba

02/01/2021

Real Madrid afër të firmosë me Alaba. Real Madrid thuhet se është afër të transferojë mbrojtësin e Bayern Munchen, David Alaba. Real Madrid dëshiron të ... Read More

As Mbappen e as Haaland, por ky është synimi i Real Madridit

02/01/2021

Harrojeni Mbappen e Haaland, Real Madrid ka një synim tjetër. Real Madrid ka një kohë që po kërkon një sulmues të ri për të përforcuar ... Read More

ZYRTARE: Diego Costa largohet nga Ateltico, ja ku po transferohet ai!

29/12/2020

Atletico Madrid ka konfirmuar që Diego Costa është larguar nga klubi. Ai tanimë është një agjent i lirë duke kërkuar klub të ri. Klubi madrilien, ... Read More

Milan – Atletico Madrid po e bëjnë shkëmbimin e madh

27/12/2020

Simeone troket për Castillejo! Milani mendon për dy objektiva te Atletico Madrid. Milani po shijon këtë fund vit 2020 në krye të tabelës pas fitores ... Read More

Alonso aty ku askush s’e priste

25/12/2020

Alonso rikthehet në Madrid. Sipas mediave spanjolle, mbrojtësi i Chelsea, Marcos Alonso, do të rikthehet në Spanjë përkatësisht tek skuadra e Atletico Madrid. Mbrojtësi i ... Read More