Tag: madje

Lagështira në shtëpi, cilat janë shkaqet dhe si ta evitoni

18/01/2021

Lagështirë madje edhe myk, ne dimër shtëpitë tona janë shume te rrezikuara prej këtij fenomeni. Por çfarë mund te bëni për te luftuar kundër lagështirës ... Read More

Loredana konfirmon rikthimin me Mozzik/ Fotoja e çiftit në krah të njëri-tjetrit

09/01/2021

Prej kohësh po përflitej se Loredana dhe Mozzik janë ribashkuar e madje çifti u fotografua bashkë disa herë. Mirëpo në një intervistë për “Prive”, reperi ... Read More

Shpërthejnë tensionet te Lazio, Tare s’i ka punët mirë me presidentin!

05/01/2021

Situata te Lazio nuk është aspak e mirë. Madje dy shefat e skuadrës, presidenti Lotito dhe drejtori Igli Tare kanë acaruar thellë raportet. Rënditja e ... Read More

Infektohet me koronavirus reperi i njohur kosovar

08/12/2020

Reperi kosovar, Genc Prelvukaj është infektuar me COVID-19. Ai madje ka treguar se gjatë këtij viti ka bërë mbrojtje maksimale, ndërsa thotë se s’ka shqetësime ... Read More

Besoni ose jo, kjo është Afrona pa pikë grimi

15/11/2020

Pamja e Afrona Dikes pa make-up. Po, Afrona Dika është tamam bukuroshe, madje edhe kur shfaqet thjesht, ajo sërish duket shumë bukur. Në përgjithësi femrat, ... Read More

Njerëzit me këto grupe gjaku vështirë dobësohen

23/09/2020

Jeni në luftë të vazhdueshme me kilogramët e tepërt, madje edhe derisa u përmbaheni këshillave të ndonjë diete? Nëse jeni ndër ata për të cilët ... Read More

Para apo pas ngrënies, kur është koha e duhur për të pirë ujë

25/08/2020

Trupi i njeriut humbet ujë çdo moment, madje edhe nëpërmjet frymës. Rrjedhimisht, pirja e ujit është e një rëndësie madhore për hidratimin e organizmit. Trupi ... Read More

Fëmija i mitur lihet i vetëm në banesë, tentativë tronditëse për të dalë nga dritarja

21/08/2020

E tmerrshme! Një fëmijë i mitur është lënë i vetëm dhe madje i mbyllur në banesë. Ai ka dalë në dritare, ndoshta në përpjekje për ... Read More

Shenjat që tregojnë se mund ta keni kaluar Covid-19 pa e ditur!

13/08/2020

Të gjithë dëshirojmë të dimë nëse e kemi kaluar apo jo Covid-19, madje shumë prej nesh dyshojmë se e kemi kaluar për shkak të një ... Read More

Kur vajzat bëhen kopje të nënave

11/06/2020

Nënat dhe të bijat kanë shumëçka të përbashkët – ato i lidhë dashuria, shoqëria, sekretet, e madje dhe shijet. Në fund të fundit, nëna te ... Read More

Ineteresante se si këta fëmijë janë bërë identik si prindërit e tyre

11/06/2020

Është normale që fëmija t’i ngjajë prindit. Madje sapo një fëmijë lind, nisin “deb.atet” se tiparet e kujt ka marrë më shumë, të mamit apo ... Read More

Nuk ka asnjë sekondë për humbje: Duhet menjëherë të veproni kështu nëse fëmija fillon të ngufatet

07/06/2020

Lodrat e imëta apo objektet të cilat vogëlushët i fusin në gojë janë shkaktare madje për vde.kjen e një të tretës së të rinjve nën ... Read More