Tag: Lyonit

Juventus ja merr nga duart super sulmuesi Barcelonës

21/12/2020

Juventus transferon Depayn para Barcelonës? Sulmuesi i Lyonit, Memphis Depay, është bërë cak i spekulimeve pasi që kontrata e tij skadon në verë dhe tashmë ... Read More

Kërcënohet me vdekje lojtari që e lëndoi Neymarin

16/12/2020

Mesfushori i Lyonit, Thiago Mendes, është kërcënuar me vdekje disa ditë pasi e lëndoi yllin e Paris Saint-Germain, Neymar, sipas bashkëshortes së vet, Kelly Mendes, ... Read More

Lajm i keq për Lyonin, ylli i madh paralajmëron largimin

01/12/2020

Një lajm shumë i keq ka ardhur për skuadrën e Lyonit, ylli i madh ka paralajmëruar largimin. Sulmuesi i Lyonit, Memphis Depay përmes një postimi ... Read More

Barça në çerekfinale, nuk gabon ndaj Lyonit në Camp Nou

13/03/2019

Barcelona ka arritur fitore 5-1 ndaj Lyonit në ndeshjen e dytë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Barça ishte dukshëm më e mirë ... Read More

Fekir: Messi më i miri në botë

12/03/2019

Ndeshja e parë mes Lyonit dhe Barcelonës në 1/8 e finales ka përfunduar me rezultat 0-0 dhe Nabil Fekir është i vetëdijshëm që kualifikimi në ... Read More

Refuzohet oferta e parë zyrtare e Juventusit për Ndombelen

23/02/2019

Tanguy Ndombele është njëri nga futbollistët më të kërkuar në Evropë. Francezi ka shkëlqyer me fanellën e Lyonit në dy edicionet e fundit dhe është ... Read More

Mbrojtësi i Lyonit, Marcelo: Mbappe kundërshtar më i vështirë se Messi

22/02/2019

Qendërmbrojtësi i Lyonit, Marcelo ka thënë se më vështirë e pati të luajë kundër Kylian Mbappes këtë sezon sesa kundër Lionel Messit. Mbrojtësi brazilian u ... Read More

Nabil Fekir shihet si zëvendësues i Eden Hazardit

21/02/2019

Chelsea janë të gatshëm për të rritur ndjekjen e sulmuesit të Lyonit, Nabil Fekir. The Blues kanë bërë kërkesë për transferimin e lojtarit gjatë afatit ... Read More

Lyon aktualisht me shumë talente – dhjetë lojtarët e mëdhenj që kanë luajtur për këtë klub

20/02/2019

Si një zhvillues i madh i talenteve në dekadat e fundit është klubi i Lyonit, që kanë nxjerrë disa nga lojtarët më të mirë në ... Read More

Lyon–Barcelona nuk prodhon gola, çerekfinalisti vendoset në Camp Nou

19/02/2019

Ndeshja mes Lyonit dhe Barcelonës nuk solli gola duke bërë që çerekfinalisti të vendoset në Camp Nou. Kjo përballjet u karakterizua me mbajtje të topit ... Read More

Lyon-Barcelona: Formacionet zyrtare, Valverde më një dyshim në sulm

19/02/2019

Ndeshja mes Lyonit dhe Barcelonës në stadiumin Groupama pritet të dhurojë gola dhe spektakël në ndeshjen e parë në kuadër të 1/8 së finales në ... Read More

Juventusi dhe Interi udhëheqin garën për Ndombelen

07/02/2019

Mesfushori i Lyonit, Tanguy Ndombele mund ta vazhdojë karrierën në Serie A, pasi klubet italiane janë më afër shërbimeve të tij. Ndombele ka befasuar të ... Read More