Tag: Lyon

PSG “shpartallon” Lyonon, rimerr kreun

21/03/2021

PSG rimerr kreun e Ligue 1. PSG ka shënuar fitore me rezultat të thellë ndaj rivalit, Lyon. “Parisienët” fituan me rezultat 2 – 4, shkruan ... Read More

Emmanuel Macron merr kërkesë publike nga Depay

19/03/2021

Depay kërkesë publike presidentit të Francës. Futbollisti i Lyon, Memphis Depay i ka bërë një kërkesë publike përmes Tëitterit presidentit të Fracnës, Emmanuel Macron. Depay ... Read More

Depay në Serie A, befason me ekipin

30/12/2020

Depay tek Juventus, ylli i Biankonerëve tek Lyon. Ditët po afrohen kur merkatoja dimërore do të rihapet dhe pritet që këtë janar të jetë një ... Read More

Garë e nxehtë, këta dy gjigant në luftë për transferimin e Depayt!

26/12/2020

Memphis Depay pritet të largohet në janar nga Lyon. PSG-ja është futur në garë për yllin e Lyonit, Memphis Depay. Për shërbimet e holandezit qe ... Read More

Genesio po largohet nga Lyon, legjenda franceze favorit për stolin e skuadrës

15/04/2019

Në mënyrë të papritshme, Bruno Genesio ka konfirmuar se do të largohet nga Lyon në fund të këtij sezoni. Skuadra franceze pati paraqitje shumë të ... Read More

Skuadra evropiane e refuzon Jose Mourinhon

04/04/2019

Jose Mourinho ka thënë se do të pranonte një rol drejtues në të ardhmen në Ligue 1, por presidenti i Lyon, Jean Michel Aulas ka ... Read More

Lionel Messi: Ajo çfarë bëri Cristiano Ronaldo ishte mbresëlënëse, mendoja që Atletico Madridi kishte kaluar tutje

14/03/2019

Lionel Messi ka shënuar dy herë dhe ka asistuar dy herë në fitoren e Barcelonës ndaj Lyon (5-1). Ai foli pas ndeshjes edhe për paraqitjen ... Read More

Trajneri i Lyon, Genesio: Ndombele mund të bëhet Pogba i ri i Juventusit

15/02/2019

Trajneri i Lyon, Bruno Genesio, e ka pranuar se mund ta shohë Tanguy Ndombele te Juventusi si ‘Paul Pogba i ri’.  Prej largimit të Pogbas ... Read More