Tag: Lucas

Zenti – Lazio, ky është vendimi për Vedat Muriqin

03/11/2020

Vedat Muriqi pritet të startojë ndaj Zenitit. Ciro Immobile, Lucas Leiva dhe Thomas Strakosha, thuhet se nuk kanë udhëtuar drejt Rusisë për ndeshjen e Ligës ... Read More

Lucas: Nuk jam i befasuar me ecurinë e mirë të Spurs në Ligën e Kampionëve

29/04/2019

Ylli i Tottenham Hotspur, Lucas Moura, ka dhënë komentet e tij para ndeshjes kundër Ajax Amsterdam. Braziliani i cili në mënyrë të jashtëzakonshme ka arritur ... Read More

Lloris mendon se hapësirat e Kane mund të mbulohen, ka besim tek Son dhe Lucas Moura

15/04/2019

Lloris mendon se hapësirat e Kane mund të mbulohen, ka besim tek Son dhe Lucas Moura Kapiteni i Tottenham Hotspur, Hugo Lloris, është shprehur optimist ... Read More

E ardhmja e Biglia në pikëpyetje, Milan nuk di çfarë të bëjë me lojtarin

09/04/2019

Mesfushori i Milan, Lucas Biglia, nuk e ka të sigurt të  ardhmen e tij në ‘San Siro’. Sipas raportimeve të ‘Gazzetta dello Sport’, skuadra e ... Read More

Zyrtare: Lucas Hernandez i bashkohet Bayern Munichut për 80 milionë euro

27/03/2019

Bayern Munichu e ka transferuar Lucas Hernandez nga Atletico Madridi për një shumë të lartë prej 80 milionë eurove të mërkurën.Mbrojtësi i majtë francez ka ... Read More

Kessie flet për zënkën me Biglian, e pranon se gaboi dhe kërkon falje

18/03/2019

Lucas Biglia dhe Franck Kessies filluan një zënkë në bankën rezervë pasi ky i fundi u zëvendësua në minutën e 69-të. Por, menjëherë pas ndeshjes ... Read More

Gattuso për paraqitjet e mira të Milanit: Meritat i ka gjithë skuadra, jo vetëm Piatek dhe Paqueta

26/02/2019

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, ka thënë se suksesi i skuadrës nuk varet vetëm nga Lucas Paqueta dhe Krzysztof Piatek. Dy të ardhurit e janarit ... Read More

Galliani: Piatek dhe Paqueta si Sheva dhe Kaka

13/02/2019

Adriano Galliani beson se Krzysztof Piatek dhe Lucas Paqueta do të kenë një të ardhme të ndritur te Milani. Ish-drejtori i kuqezinjve ka krahasuar dyshen ... Read More

Vazquez: Reali mund ta fitojë La Ligan, Benzema sulmuesi më i mirë në botë

28/01/2019

Lojtari i Real Madridit, Lucas Vazquez, insiston se Los Blancos ende kanë mundësi ta fitojnë titullin në La Liga. Spanjolli vazhdoi duke thënë se Karim ... Read More

Reina dhe Biglia i thonë lamtumirë Higuainit: Po largohet një mik i madh

22/01/2019

Lojtarët e Milanit, Pepe Reina dhe Lucas Biglia e kanë përshëndetur Gonzalo Higuain, i cili do të kalojë te Chelsea.   Sulmuesi pritet të fluturojë ... Read More

Momenti magjik i Paquetas që po i bën tifozët e Milanit të ëndërrojnë – një yll në Serie A dhe tandem për Piatekun

22/01/2019

Lucas Paqueta ka ardhur para disa ditësh te Milani, por pak iu ka mjaftuar tifozëve të klubit që blerja 35 milion euro  ardhur nga Flamengo ... Read More

Paqueta: Ëndërroj të bëj mirë te Milani ashtu si Kaka

06/01/2019

Lucas Paqueta ka mbërritur në Itali për të filluar stërvitjet me Milanin pas transferimit 35 milionë eurosh nga Flamengo. 21-vjeçari është bërë transferimi më i ... Read More