Tag: luajtur

Bashkimi i Kevin Durant me James Harden i ka dhënë frytet e veta

18/01/2021

Orët e para të mëngjesit të së dielës është luajtur takimi i NBA mes Brooklyn Nets dhe Orlando Magic. Në këtë ndeshje është parë me ... Read More

Drejtori sportiv i Werderit tregon kur do të kthehet Rashica në fushë

14/01/2021

Frank Braumann thotë se Rashica është plotësisht i gatshëm për të luajtur përsëri. Milot Rashica e ka arritur përsëri gjendjen shumë të mirë fizike, prandaj ... Read More

Ibrahimoviç u zëvendësua në pjesën e parë, Pioli tregon pse e bëri këtë

30/10/2020

Pioli shpjegon përse e zëvendësoi Ibrahimovicin pas pjesës së parë. Zlatan ibrahimovic ka luajtur vetëm 45 minuta në fitoren 3-0 të Milanit në Europa League ... Read More

Kumbulla e shpëton Romën nga humbja, s’mjaftojnë golat e Ibrahimovic për Milanin

26/10/2020

Milan dhe Roma kanë luajtur baraz në ndeshjen e sotme. Ka përfunduar me rezultat 3:3 ndeshja mes Milanit dhe Romës në kuadër të Series A. ... Read More

A është Eden Hazard gati për të startuar, flet trajneri i Real Marid

26/10/2020

Ylli i Real Madrid, Eden Hazard është gati për të luajtur ndeshjen e parë këtë sezon. Zinedine Zidane nuk ka treguar nëse belgu do të ... Read More

“Si çdo fëmijë i vogël dhe unë kam patur ëndërr, por…”, Tefik Osmani var “këpucët në gozhdë”

17/08/2020

Tefik Osmani i ka varur “këpucët në gozhdë”, teksa i ka dhënë fund futbollit të luajtur në moshën 35-vjeçare. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale ... Read More

“Luaja poker dhe kam humbur mbi 6 mln euro, por nuk isha i varur”, rrëfimi i veçantë i ish-lojtarit të Juventusit

15/05/2020

Niklas Bendtner, sulmuesi danez, i cili në të kaluarën ka luajtur për skuadra të mëdha si Juventusi dhe Arsenali është shprehur se në të kaluarën ... Read More

Vedati në emocionet e ndeshjes së mbrëmshme: Unë biri yt Kosovë, shihemi në ‘Euro 2020’

15/10/2019

18:01 | 10/15/2019 Vedat Bajrami ka dy fjalë për përfaqësuesen e Kosovës. Kosova mbrëmë ka luajtur kundër Malit të Zi, ku triumfoi me rezultat 2:0, ... Read More

Marca: Ja kur do të zyrtarizohet transferimi i Hazardit te Real Madrid

03/05/2019

13:30 | 3 Maj 2019 Foto nga : lajmi.net Arsim 13:30 | 3 Maj 2019 Eden Hazard do të realizojë ëndrrën, duke luajtur në fanellën ... Read More

Barcelona – Liverpool, shtatë lojtarët që kanë luajtur për të dyja skuadrat

01/05/2019

Barcelona – Liverpool, shtatë lojtarët që kanë luajtur për të dyja skuadrat Ndeshja e parë gjysmëfinale mes Barcelonës dhe Liverpool luhet sonte në ‘’Camp Nou’’. ... Read More

Liverpool vazhdon ëndrrën, demolon Huddersfield për tri pikët e radhës

26/04/2019

Skuadra e Liverpool nuk e ka ndërmend të dorëzohet në garën për titullin e Premierligës. Në ndeshjen e luajtur sot, lojtarët e Jurgen Klopp kanë ... Read More

Haradinaj: Komuniteti turk, urë lidhëse mes Kosovës dhe Turqisë

23/04/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se komuniteti turk gjithmonë ka luajtur rol konstruktiv dhe ishte në krah të përpjekjeve për shtetndërtimin e Kosovës. ... Read More