Tag: lojtari

Milan “blindon” Saelemaekers deri në vitin 2026

16/10/2021

Alexis Saelemaekers, ka pasur një vit shumë të mirë. Lojtari i krahut po përparon gradualisht me Djajtë e Kuq dhe ai po bën mirë punën ... Read More

Juventus e vë Ramsey në shitje

07/10/2021

Juventus ka vënë Aaron Ramsey në treg dhe La Gazzetta dello Sport thekson se ish -lojtari i Arsenalit i kushton Zonjës së Vjetër 18,000 € ... Read More

Real Madrid “dridh” San Siron, po ia merr super lojtarin

29/09/2021

Real Madridi, po mban një sy te lojtari, Brahim Diaz ndërsa ai vazhdon të ketë një rol të rëndësishëm te AC Milan. Mesfushori sulmues 22-vjeçar ... Read More

S’ka sekret: Ky është çelësi i suksesit të Ibrahimovicit

14/09/2021

Zlatan Ibrahimovic është lojtari që ka shkuar gjithmonë përtej përgatitjes së tij për lojëra, dhe kjo javë nuk bën përjashtim. Edicioni i sotëm i il ... Read More

Ky është lojtari më i paguar te Milan

11/09/2021

Kapiteni i Milanit, Alessio Romagnoli është lojtari më i paguar në skuadër. Mbrojtësi italian fiton një shumë të madhe pavarësisht se nuk është lojtar i ... Read More

Mediumi spanjoll: Hadergjonaj, lojtari më i rrezikshëm i Kosovës

08/09/2021

E përditshmja spanjolle: Hadergjonaj, lojtari më i rrezikshëm i Kosovës. E përditshmja spanjolle MARCA e ka paralajmëruar Spanjën se rreziku më i madh në takimin ... Read More

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta legjenda e skuadrës gjirokastrite pas një ataku kardiak

02/09/2021

Lajm i trishtë për futbollin shqiptar, ish-trajneri, lojtari dhe njëkohësisht administratori i AF Luftëtari, Mustafa Hysi, ka ndërruar jetë si pasojë e një ataku kardiak. ... Read More

Ronaldo ia sheh hajrin United, bëhet lojtari më i paguar në histori të Premier League

29/08/2021

Cristiano Ronaldo, do të bëhet lojtari më i paguar në historinë e Premier League, pas kthimit të tij tronditës në Manchester United në merkaton e ... Read More

ESPN: Marrëveshja është arritur – mësohet kur kryhen testet mjekësore të Messit në PSG

08/08/2021

Lionel Messi sapo ka kryer një nga konferencat më emocionuese në historinë e futbollit. Lojtari është përgjigjur në shumë pyetje të gazetarëve lidhur me pamundësinë ... Read More

“Më mungon vëlla”, ylli i Realit po paralajmëron bashkimin me Brahim Diaz të Milan

03/08/2021

Lojtari i Real Madridit Isco i ka dërguar një mesazh Brahim Diaz në mediat sociale mes raportimeve që e lidhin atë me një lëvizje në ... Read More

U shpall më i miri i “Euro 2020”/ Donnarumma ndan foton në krah të Silvio Berlusconit: Nder dhe privilegj të takoj Presidentin!

18/07/2021

Pas një Europiani të suksesshëm, ku veç fitimit të trofeut, u shpall dhe lojtari më i mirë, portieri Gianluigi Donnaruma, është duke shijuar pushimet.Gjatë ditëve ... Read More

Llorente “mashtron” të dashurën, e dërgon në stadium dhe aty ndodh befasia

17/07/2021

Lojtari i Atletico Madridit Marco Llorente e ka befasuar të dashurën e tij duke i propozuar fejesë në stadiumin e Atletico Madridit “Wanda Metropolitano”. E ... Read More