Tag: “loja

Armando Sadiku pranë kalimit në Itali

14/01/2021

Pas largimit nga skuadra spanjolle e Malaga, Armando Sadiku duket se nuk po arrin dot të dalë te loja e tij e zakonshme. Për momentin ... Read More

Përfundon me barazim loja e parë e Rooneyt si menaxher i skuadrës

28/11/2020

Loja e parë e Rooneyt si menaxher i skuadrës rezultoi në barazim. Ish futbollisti i Manchester United, Wayne Rooney, sot drejtoi skuadrën e tij Derby ... Read More

Lojrat më të popullarizuara për iPhone në vitin 2019

07/12/2019

Pavarësisht që u shfaq goxha vonë, loja Mario Kart Tour është më e popullarizuara për iPhone në vitin 2019. Kompania Apple i ka publikuar listat ... Read More

Gazeta e madhe zvicerane: Pa Xhakën Zvicra e fal fitoren, fajtor trajneri Petkovic që e zëvendësoi

26/03/2019

Gazeta më e madhe zvicerane “Blick” nuk ka asnjë dyshim se largimi i Granit Xhakës nga loja dhjetë minuta para fundit ndikoi kryekëput në rikthimin ... Read More

‘Halo: The Master Chief Collection’ do të arrijë edhe në PC (Video)

13/03/2019

Loja shumë e popullarizuar në konsola, do të arrijë edhe në PC, në gjashtë versione të ndryshme. Koleksion përfshinë Halo: Reach, Halo: Combat Evolved, Halo ... Read More

Sarri tregon pse Kepa refuzoi zëvendësimin: Ishte një keqkuptim, por kishte sjellje të gabuar

24/02/2019

Të gjithë u habitën me refuzimin e Kepa Arrizabalaga për t’u larguar nga loja në momentet e fundit të ndeshjes finale në EFL Cup ndaj ... Read More

Nivel i lartë i lojës digjitale me Pictionary Air (Video)

21/02/2019

Pictionary ka bërë një përditësim në pajisjen e re, duke bërë që loja digjitale të jetë e një niveli edhe më të lartë. Lapsi dhe ... Read More

Loja “LUDO” mblodhi shumë të rinj në sheshin “Adem Jashari” në Skenderaj

15/02/2019

Loja “Ludo” ditën e sotme ka mbledhur shumë të rinj në sheshin “Adem Jashari” në Skenderaj, aktivitet ky i cili është organizuar për të festuar ... Read More

Dhjetë gjërat që i mësuam nga El Clasico e fundit – Yjet, dështimet, rezervat e parëndësishme dhe gjyqtari

07/02/2019

Një Clasico ndryshe, shumë më ndryshe nga të tjerat, ku loja kishte më pak emocion, pasi dyshja që ka bërë histori në dekadën e fundit, ... Read More

Bashkimi pa dy lojtarët kryesor dhe trajnerin e ri synon fitoren e dytë në Ligën Ballkanike

05/02/2019

Loja e vetme në Ligën e Ballkanit sonte do të zhvillohet mes KK Kozuv dhe Bashkimit. Ndeshja do të luhet në Gjevgjeli dhe do të ... Read More