Tag: Lleshaj

Grupi i grabitjen në Rinas, kishte veprimtari kriminale edhe në Kosovë (Video)

26/04/2019

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj ka konfirmuar të premten se grupi i grabitjes në Aeroportin e Rinasit kishte pasur veprimtari kriminale edhe në ... Read More

Kush e vrau Admir Muratajn? Flet për herë të parë Ministri i Brendshëm, Sandër Llesha

19/04/2019

  Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është pyetur këtë të premte se kush e ka vrarë Admir Muratajn, personin që dyshohet se qëndroi prapa gjithë ... Read More

Lleshaj: Për grabitjen në Aeroportin e Rinasit, policia u njoftua me vonesë

18/04/2019

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj ka marrë fjalën në seancën parlamentare ku po zhvillohet interpelanca që deputetët e opozitës kërkuan me të për ... Read More

Ministri Lleshaj zbulon sa euro u grabitën në Aeroportin e Rinasit

12/04/2019

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë Sandër Lleshaj ka akuzuar koncesionarin e Aeroportit të Rinasit si përgjegjësin kryesor të grabitjes së ditës së martë të miliona ... Read More

Pas grabitjes në Rinas, ministri Lleshaj: Nuk ka asgjë për tu alarmuar

11/04/2019

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj e quajti ‘incident” grabitjen e milionave euro në aeroportin “Nënë Tereza” pasditen e 9 prillit dhe nënvizoi se ... Read More

Maqedonia dhe Shqipëria vetëm një kontroll në kufi nga 1 prilli

16/01/2019

16 Janar 2019 / 7:31 Ministri i Brendshëm i Shqipërisë Sandër Lleshaj ka zhvilluar një takim me homologun maqedonas Oliver Spasovski, në qytetin e Pogradecit, ... Read More

Ministri i Brendshëm në Shqipëri, bastoret do trajtohen si parcela kanabisi

30/12/2018

30 Dhjetor 2018 / 20:48 Ministri i Brendshëm në Shqipëri, Sandër Lleshaj në një takimi me drejtues policie në Shqipëri, tha se duke filluar nga ... Read More