Tag: Liverpoolit

Deklarata e fundit e yllit të madh ‘dridhi’ Liverpoolin

07/01/2021

‘Dridhet’ Liverpooli, Wijnaldum refuzon rinovimin e kontratës dhe alarmon Barcelonën. Mesfushori i Liverpoolit, Georginio Wijnaldum ka refuzuar rinovimin e kontratës, që i skadon në qershor. ... Read More

Xherdan Shaqiri ja sheh hajrin COVID-19

06/01/2021

Liverpooli vendos ta mbajë Shaqirin, shkaku i COVID-19. Xherdan Shaqiri nuk do të largohet nga Liverpoolit të paktën deri në verën e këtij viti, për ... Read More

Largimi i Salah, më në fund deklarohet edhe Jurgen Klopp

26/12/2020

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka bërë të ditur se nuk do ta detyrojnë askënd të qëndrojë pa dëshirën e tij në klub. Mirëpo trajneri ... Read More

Mesfushori i Bayernit zbulon ofertën e Liverpoolit para se t’i bashkohet Bayernit

14/12/2020

Goretzka zbulon ofertën e Liverpoolit para se t’i bashkohet Bayernit. Mesfushori i Bayern Munichut, Leon Goretzka ka zbuluar se në verën e vitit 2018 ka ... Read More

Man City – Liverpool, këto pritet të jenë formacionet startuese

08/11/2020

Sonte me fillim nga ora 17:30, do të zhvillohet takimi ndërmjet Manchester Cityt dhe Liverpoolit, duel ky në kuadër të tetë në Premierligë. Liverpooli që ... Read More

Super Shaqiri, asiston në golin e fitores së Liverpoolit

31/10/2020

Xherdan Shaqiri asiston në golin e fitores së Liverpoolit Liverpool ka shënuar fitore kundër Ëest Ham. Xherdan Shaqiri ka qenë krucial në ndeshjen e sotme ... Read More

ZYRTARE: Ky është trajneri i muajit shtator në Premierligë

11/10/2019

13:16 | 10/11/2019 Jurgen Klopp është zgjedhur trajneri më i mirë i muajit shtator. Trajneri i Liverpoolit me plot meritë ka fituar çmimin e më ... Read More

Owen parashikon gjashtë vendet e para në Premierligë për sezonin e ri

02/08/2019

11:56 | 08/02/2019 Ish sulmuesi i Liverpoolit dhe Manchester United, Michael Owen, ka parashikuar sezonin e ri në Premierligë. Sipas Owen, Manchester City do të ... Read More

Dortmund e mposht Liverpoolin në miqësore

20/07/2019

08:08 | 07/20/2019 Borussia Dortmund e ka fituar përballjen miqësore kundër Liverpoolit të zhvilluar në ‘Notre Dame Stadium‘ në Indiana, me rezultat 3:2. Kjo përballje ... Read More

Mbappe i ‘mbyll syrin’ Liverpoolit me këtë deklaratë

20/06/2019

12:04 | 20 Qershor 2019 12:04 | 20 Qershor 2019 Kylian Mbappe ka ngazëllyer tifozët e Liverpoolit duke pranuar se ‘Të Kuqtë’ janë ekipi që ... Read More

Gjashtë rikthimet më të çmendura të Liverpoolit

08/05/2019

14:41 | 8 Maj 2019 14:41 | 8 Maj 2019 Përmbysja 4-0 e Liverpoolit ndaj Barcelonës ishte një nga rikthimet më të mëdha në historinë ... Read More

Momenti kur Xherdan Shaqiri largohet nga Anfield

08/05/2019

9:21 | 8 Maj 2019 13222184-0-image-m-98_1557273090521 09:21 | 8 Maj 2019 Futbollistët e Liverpoolit u larguan nga ‘Anfield’ tejet të lumtur, pas kualifikimit sensacional ndaj ... Read More