Tag: listat

LSI “plotëson” vendet në Parlament, nga PD-ja 18 karrige bosh

27/05/2019

Një tjetër kandidat nga listat e LSI-së ka kërkuar të marrë mandatin e deputetit në KQZ. Me kërkesën e Ramazan Gjuzit nga lista e Tiranës, ... Read More

KSHZ: Dallimin e votuesve në Dibër e bën diaspora

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T12:32:18+02:00 Dallimin e numrit të votuesve në listat zgjedhore për zgjedhjet presidenciale dhe ato lokale e bën diaspora. Kështu deklarojnë për ALSAT, nga KSHZ.“Në ... Read More

Mediet e huaja jehonë Shqipërisë turistike

18/04/2019

Shqipëria është pjesë e destinacioneve që duhet të vizitohen gjatë 2019 në listat e mediave dhe blogjeve të huaja të udhëtimit. Në harkun kohor të ... Read More

Forbes: Dua Lipa, Calvin Harris e shumë emra të tjerë ndihmojnë muzikën britanike me 1.1 miliard dollarë shitje

21/03/2019

Ndërsa artistët britanikë vazhdojnë të pushtojnë top listat, industria e muzikës po vazhdon të llogarisë të ardhurat dhe të tregojë për rritjet që ato shënojnë. ... Read More

Cardi B përkrah Jennifer Lopez në filmin “Hustlers”

20/03/2019

Cardi B është duke u drejtuar për në ekranin e madh. Reperja që kryeson top listat do të jetë për herë të parë në rolin ... Read More