Tag: Lionel

Buzëqesh PSG, Messi rikthehet në stërvitje

19/01/2022

Messi rikthehet në stërvitje, pasi e mori veten plotësisht nga koronavirusi. Lionel Messi e ka marrë veten plotësisht pas infektimit me koronavirus dhe është rikthyer ... Read More

“Vrasës! Na infektove Mesin!”, e gjithë Argjentina kundër DJ të njohur. Ai publikon provat: Nuk isha unë

03/01/2022

Klubi i PSG konfirmoi dje se Lionel Mesi ishte një nga katër lojtarët që kishin rezultuar të infektuar me COVID-19 pas testeve që u ishin ... Read More

10 lojtarët me më shumë gola të shënuar në shekullin e 21-të

01/01/2022

Ronaldo, Messi, Aguero, Suarez. Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Sergio Aguero dhe Luis Suarez janë vetëm disa nga emrat e golashënuesve më të mëdhenj deri më ... Read More

Messi tejkalon Pelen për gola në karrierë

07/12/2021

Ylli i PSG-së, Lionel Messi ka arritur të thyejë rekord me dygolëshin ndaj Club Brugge. Argjentinasi shënoi dy herë ndaj klubit belg në fitoren 4 ... Read More

Messi apo Ronaldo, ja kë do ta zgjidhte Ibrahimoviç

06/12/2021

Një javë pasi Lionel Messi e fitoi për herë të shtatë Topin e Artë, ylli i Milanit dhe Suedisë, Zlatan Ibrahimoviq foli për rivalitetin mes ... Read More

“Ti e meriton Topin e Artë”, Messi i drejtohet Lewandowskit

29/11/2021

Ylli i PSG-së, Lionel Messi ka fituar çmimin e Topit të Artë për herën e shtatë në karrierë. Por, sapo u ngjit në podium për ... Read More

Zbulohet plani i Messit për të ardhmen

21/11/2021

Messi nuk e ka ndërmend të kthehet te Barcelona. Lionel Messi thuhet se nuk ka në plan të luajë përsëri për Barcelonën. Më herët presidenti ... Read More

Presidenti i Barcelonës jep lajmin e madh për Messin dhe Iniestën

17/11/2021

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta ka sugjeruar që Andres Iniesta dhe Lionel Messi mund të kthehen në klub një ditë. Duke folur në zbulimin e ... Read More

PSG pa Messin në ndeshjen e Ligës së Kampionëve

02/11/2021

PSG-ja pa Messin, Ramosin e Verrattin kundër RB Leipzig Lionel Messi nuk ia ka dalë të riaftësohet për përballjen e Paris Saint-Germain kundër RB Leipzig ... Read More

E pranon Messi: Dua të kthehem në Barcelonë

01/11/2021

Largimii tij kishte shkaktuar tërmet të tifozët e Barcelonës nga e gjithë bota. Lionel Messi thotë se dëshiron ta marrë postin e sekretarit teknik kur ... Read More

PSG në alarm, yjet e skuadrës nuk morën pjesë në stërvitjen e sotme

28/10/2021

Alarmohet PSG-ja, Leo Messi dhe Mbappe nuk morën pjesë në stërvitjen e sotme. Lionel Messi dhe Kylian Mbappe munguan në stërvitjen e Paris Saint-Germainit mëngjesin ... Read More

PSG fiton fal dy golave të Messit

19/10/2021

PSG i falet Lionel Messit, mposht me vështirësi RB Leipzigun. PSG ka shënuar fitore ndaj RB Leipizg me rezultat 3-2 në kuadër të fazës së ... Read More