Tag: Ligue

PSG “shpartallon” Lyonon, rimerr kreun

21/03/2021

PSG rimerr kreun e Ligue 1. PSG ka shënuar fitore me rezultat të thellë ndaj rivalit, Lyon. “Parisienët” fituan me rezultat 2 – 4, shkruan ... Read More

Neymar mund të mos startojë kundër Marseille

12/01/2021

Pochettino ende i pasigurt nëse Neymar do të startojë kundër Marseille. Menaxheri i Ligue 1, e ka mirëpritur kthimin e brazilianit po ka thënë se ... Read More

PSG shënon fitore ndaj Nantes, kthehet në pozitën e parë në Ligue 1

01/11/2020

PSG është rikthyer në pozitën e parë të Ligue 1. Paris Saint-Germain ka shënuar fitore të pastër në Nates sonte për të marrë pozitën e ... Read More

Koronavirusi “gjunjëzon” Francën, anulohet kampionati i madh i futbollit

28/04/2020

Koronavirusi “gjunjëzon” edhe Francën. Sot është njoftuar pezullimi përfundimtar për Ligue 1 dhe Ligue 2. Shkak për këtë vendim është bërë situata e vështirë e ... Read More

Buffon bën paraqitjen më të dobët në karrierë, këto gabime si ka bërë asnjëherë

25/05/2019

14:52 | 25 Maj 2019 14:52 | 25 Maj 2019 PSG  e ka përfunduar me humbje sezonin në Ligue 1. Parisianët kanë pësuar humbjen e ... Read More

PSG pëson humbjen e katërt në pesë ndeshjet e fundit

30/04/2019

Paris Saint Germian ka hyrë në një krizë të thellë të rezultateve. Kampionët e Ligue 1, janë duke kaluar një formë dëshpëruese në fund të ... Read More

Nuk duhet ta humbisni festën e Dani Alves në titullin e tetë të PSG-s

22/04/2019

PSG e ka fituar mbrëmë titullin e tetë në Ligue 1. PSG e ka mbrojtur titullin e Ligue 1, duke e fituar dy herë radhazi. ... Read More

PSG mposht Monacon dhe e feston titullin e Ligue 1

21/04/2019

PSG është edhe zyrtarisht tashmë kampion i Ligue 1. PSG e fitoi sot zyrtarisht titullin e Ligue 1, pasi Lille barazoi pa gola me Toulousen. ... Read More

ZYRTARE: PSG shpallet kampion i Ligue 1

21/04/2019

PSG e ka mbrojtur edhe zyrtarisht titullin e Ligue 1. PSG e ka fituar për herën e dytë me radhë titullin e Ligue 1, pasi ... Read More

Kthehet më në fund Neymar

20/04/2019

Neymar mund të kthehet në fushë në fanellën e PSG këtë fundjavë, ku liderët e Ligue 1 takohen me Monacon. Ylli brazilian nuk është paraqitur ... Read More

Lille e turpëron PSG-n dhe ia shtyen festën e titullit

14/04/2019

Lille e ka shkatërruar PSG-n në javën e 32-të në Ligue 1. Lille e ka mposhtur PSG-n me rezultat të thellë, 5:1. Vendasit kaluan të ... Read More

Skuadra evropiane e refuzon Jose Mourinhon

04/04/2019

Jose Mourinho ka thënë se do të pranonte një rol drejtues në të ardhmen në Ligue 1, por presidenti i Lyon, Jean Michel Aulas ka ... Read More