Tag: Ligës

Chelsea dhe Sevilla një hap më tutje në Ligën e Kampionëve

24/11/2020

Chelsea dhe Sevilla kualifikohen për fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Chelsea ka siguruar kalimin në 1/8 e finales se Ligës së Kampioneve pasi ka ... Read More

Ky është reagimi i trajnerit të Dynamos pasi e kuptoi që Messi nuk do të luajë kundër ekipit të tij

24/11/2020

Sot rikthehen ethet e Ligës së Kampionëve. Trajneri i Dynamo Kiev, Mircea Lucescu, nuk ndihet veçanërisht i lehtësuar që Lionel Messi nuk do të luajë ... Read More

Befason Klopp: Tetë klube janë aktualisht në garë për titullin e Ligës Premier

20/11/2020

Klopp beson se tetë klube janë aktualisht në garë për titullin e Ligës Premier. Jurgen Klopp beson se tetë klube janë aktualisht në garë për ... Read More

Shqiperi – Bejllorusi, këto janë formacionet startuese

18/11/2020

Shqipëria do të jetë nikoqir i Bjellorusisë në kuadër të rrethi të gjashtë në kuadër të Ligës së Kombeve, përkatësisht, Liga C, Grupi 4. Të ... Read More

Pezullohet ndeshja Zvicër – Ukrainë, kjo është arsyeja

17/11/2020

Autoritetet shëndetësore zvicerane pezullojnë ndeshjen Zvicër Ukrainë. Ndeshja e Ligës së Kombeve, Zvicër-Ukrainë që ishte planifikuar për një kohë tjetër pasi që e tërë skuadra ... Read More

Milani e mbyll pjesën e parë me epërsi ndaj Prague, e Tottenhami befasohet nga Antwerp

29/10/2020

Është mbyllur pjesa e parë në ndeshjet e Ligës së Evropës qe kanë nisur në 18:55. Tashmë kanë përfunduar pjesët e para të dy takimeve ... Read More

Çka po ndodh kështu? Morata shënon “hat-trick” të pozitës jashtë-loje!

28/10/2020

Juventus dhe Barcelona po luajnë sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve. Vjen goli i dytë në takimi ndërmjet Juventusit dhe Barcelonës, duel ky në ... Read More

Juventusi -Barcelona, këto pritet të jenë formacionet startuese

28/10/2020

Sonte nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja midis Juventusit dhe Barcelonës në kuadër të Ligës së Kampionëve. Gazeta e njohur spanjolle “Diario Sport”, ka ... Read More

Ndeshja Man Utd – Chelsea përfundon pa fitues

24/10/2020

Derbi i Premier Ligës ka përfunduar pa fitues. Manchester United-Chelsea, derbi i kësaj jave në Premier Ligën angleze ka përfunduar pa fitues në Old Trafford. ... Read More

Fidel Ylli zbardh negociatat me Ligen dhe zbulon skenarin ekstrem: Nëse bojkoti vazhdon një vit, qeveria ndërhyn

20/10/2020

Bojkoti i Ligës vijon të jetë një teme e nxehtë por sot më shumë se kurrë palët janë më pranë një kompromisi i cili pritet ... Read More

“Chelsea mund ta fitojë Ligën e Kampionëve”, deklarata qe ka dridhur kulbët evropiane!

20/10/2020

Sot nis edicioni i ri i Ligës së Kampionëve. Trajneri i Sevillës, Julen Lopetegui, beson se Chelsea është ekip mjaftueshëm i mirë sa për ta ... Read More

Pandev i sfidon me 5 shqiptarë, ëndrra e Kosovës për EURO 2021 kalon nga Shkupi

08/10/2020

Kosova do të kërkojë sot kualifikimin pasi përballet me Maqedoninë e Veriut në Play-Off të Ligës së Kombeve. Dardanët kanë ëndërr të kualifikohen për herë ... Read More