Tag: Ligën

Pioli: Milani po punon për t’u kthyer në Ligën e Kampionëve

31/12/2020

Milani po punon për t’u kthyer në Ligën e Kampionëve, thotë Pioli Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, ka thënë se kuqezinjtë janë duke punuar për ... Read More

Këto janë top 30 klubet më të mira në garat evropiane dhe Ligën e Kampionëve

25/12/2020

Top 30 klubet më të mira në garat evropiane dhe Ligën e Kampionëve. UEFA ka publikuar një listë të përbërë nga 30 klubet më të ... Read More

Publikohet orari i të gjitha ndeshjeve në Ligën e Kampionëve

14/12/2020

Është publikuar orari i të gjitha ndeshjeve në Ligën e Kampionëve. Tashmë më janë mësuar qiftet 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Shorti i ... Read More

Hidhet shorti për 1/16 e finales në Ligën e Evropës, ja me kë do të ndeshet Milan

14/12/2020

Hidhet shorti për 1/16 e finales në Ligën e Evropës: Ndeshje shumë të vështira për Arsenalin e Unitedin – Milani luan ndaj serbëve. Është hedhur ... Read More

Këto janë super ndeshjet në shortin e Ligës së Kampionëve, kryesorja Barcelona – PSG

14/12/2020

Këto janë çiftet e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Është kompletuar shorti i 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, me kampioni në ... Read More

Koeman: Barcelona mund ta fitojë La Ligën këtë sezon

14/12/2020

Koeman këmbëngul se Barcelona mund ta fitojë La Ligën këtë sezon. Ronald Koeman nuk pranon të heqë dorë nga titulli në La Liga këtë sezon, ... Read More

Fenerbahçe po ia sheh hajrin ende Muriqit, kjo është arsyeja

11/12/2020

Këtë javë, Lazio siguroi kualifikimin në fazën e eliminimit në Ligën e Kampionëve, pasi përfundoi i dyti në grup pas Dortmundit. Këtij suksesi nuk iu ... Read More

Këto janë 16 skuadrat që kaluan fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve

10/12/2020

16 skuadrat që kaluan fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Janë mësuar emrat e 16 skuadrave që kanë siguruar një vend në fazën e ... Read More

Çka ndodhi? Ndërpritet ndeshja PSG – Basaksehir

08/12/2020

Është ndërprerë ndeshja PSG – Basaksehir. Diçka e paimagjinueshme ka ndodhur në Ligën e Kampionëve. Ndeshja mes PSG dhe Basaksehir është ndërprerë. Lojtarët e të ... Read More

Mungon Muriqim Lazio me këtë formacion luan takimin vendimtar në Champions League

08/12/2020

Sonte zhvillohet xhiroja e fundit e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Lazio ballafaqohet me Club Brugge në ora 18:55, për të siguruar kualifikimin ... Read More

Në ndeshjen vendimtare në Ligën e Kampionëve, Interi pa Vidalin

08/12/2020

Interi pa Vidalin në ndeshjen vendimtare në Ligën e Kampionëve. Inter ka njoftuar se Arturo Vidal nuk do të jetë në dispozicion për ndeshjen e ... Read More

Pse nuk e ftoi Messin për ndeshjen e dytë radhazi në Ligën e Kampionëve, shpjegon Koeman

01/12/2020

Koeman shpjegon pse nuk e ftoi Messin për ndeshjen e dytë radhazi në Ligën e Kampionëve. Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ka shpjeguar se ndeshjet ... Read More