Tag: Ligas

Formacionet zyrtare: Atletico Madridi luan vetëm për fitore ndaj Valladolidit

22/05/2021

Real Valladolid ka përballë Atletico Madridin në xhiron e fundit të La Ligas. Për “Los Colchoneros”, fitorja është një detyrim jetik në këtë takim pasi ... Read More

Milan me transfer ‘bombë’ nga Spanja

17/05/2021

Milan transferon yllin e La Ligas për 25 milionë euro. Rosonerët kanë gjetur pasuesin e Calhanoglut në Spanjë. Hakan Calhanoglu sipas gjitha gjasave do të ... Read More

Ecuria fantastike dhe e ngjashme me dy sezonet tjera të Real Madridit

09/05/2021

Zinedine Zidane po punon shumë për të sjellë një tjetër titull të La Ligas në Real Madrid. Qëllimi i francezit është të fitojë katër ndeshjet ... Read More

Reali optimist për trofeun e La Liga-s dhe Ligës së Kampionëve edhe pas 10 ndeshjeve pa humbje

22/03/2021

Pas 10 ndeshjeve pa humbje, Real Madrid optimist për trofeun e La Liga-s dhe Ligës së Kampionëve. Ndeshjet e fundit pa humbje kanë ndikuar që ... Read More

Lajm i keq për Bayern, Alaba arrin marrëveshje me gjigantin spanjoll

21/03/2021

Alaba arrin marrëveshje me skuadrën e La Ligas. David Alaba do të largohet nga Bayern Munichu në fund të këtij edicioni si futbollist i lirë. ... Read More

Publikohen formacionet zyrtare, Getafe – Atletico Madrid

13/03/2021

Getafe – Atl Madrid, formacionet zyrtare Getafe ka përballë liderin e La Ligas, Atletico Madridin në kuadrër të xhiros së 27-të. Getafe po lufton për ... Read More

Ku ka si Maldini? Milan transferon mbrojtësin e La Ligas me kosto zero

03/03/2021

Maldini fantastik: Milan transferon mbrojtësin e La Ligas me kosto zero. Te Milan kanë filluar të punojnë për merkaton e verës dhe Paolo Maldini ka ... Read More

Atletico rimerr kreun e tabelës, mposht Alavesin

03/01/2021

Atletico në frymën e fundit mposht Alavesin dhe rimerr kreun e La Liga-s. Atletico Madridi ka siguruar fitoren në fund në ndeshjen kundër Alavesit, e ... Read More

Real Madrid pëson disfatë befasuese nga Alaves

28/11/2020

Real Madridi pësoi disfatë në kuadër të xhiros së 10-të të La Ligas. Mbretërit u gjendën në disavantazh me të filluar ndeshja në minutën e ... Read More

Atletico e mposht Valencian, ia shtyn festën e titullit Barcelonës

24/04/2019

Atletico Madrid ka arritur të mposht 3:2 Valencian në ndeshjen e javës së 34-të të La Ligas në Wanda Metropolitano. Skuadrës së Barcelonës i duhet ... Read More

Formacionet zyrtare: Villarreal – Barcelona

02/04/2019

Xhiroja e 30-të e La Ligas sjellë një përballje interesante mes Villarrealit dhe Barcelonës. <!-- END banner18 --> Ndeshja mes Villarrealit dhe Barcelonës fillon nga ... Read More

Presidenti i La Ligës, Tebas: Do të dëshiroja t’i shihja sërish në La Liga, Mourinhon dhe Guardiolën

20/02/2019

Presidenti i La Ligas, Javier Tebas do të dëshironte të shihte sërish Jose Mourinhon duke punuar në Spanjë. Portugezi po shqyrton me kujdes ofertat pas ... Read More