Tag: Liga

Këtu ndeshje të bukura na presin sonte në Ligën e Evropës

03/12/2020

Liga e Evropës rikthehet sot (e enjte) me ndeshjet e xhiros së pestë të fazës së grupeve. Në orar për ditën e sotme janë disa ... Read More

Këto super ndeshje na presin sot në Ligën e Kampionëve

24/11/2020

Liga e Kampionëve rikthehet me tetë super derbi. Sonte (e martë) do zhvillohen tetë ndeshje në kuadër të Ligës së Kampionëve. Në garën më prestigjioze ... Read More

Befason Koeman, e lë Messin në bankë në ndeshje ndaj Betisit

07/11/2020

Ka katër ndeshje pa fitore në La Liga, por Koeman e lë Messin në bankë në ndeshje ndaj Betisit. Një lajm i madh ka ardhur ... Read More

Rikthehet Liga e Kampionëve me super sfida, sonte vëmendja në Madrid

03/11/2020

Liga e Kampionëve rikthehet sonte me super sfida, vëmendja në Madrid. Xhiroja e tretë e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve rikthehet sonte me ... Read More

Sonte mos u largoni nga ekrani, na presin këto super ndeshje

27/10/2020

Sonte rikthehet në aksion kompeticioni më i madh në botën e futbollit të klubeve, Liga e Kampionëve. Në program janë 8 ndeshje për t’u zhvilluar. ... Read More

Real Madrid triumfon ndaj Barcelonës në Camp Nou dhe bëhet lider në La Liga

24/10/2020

Real Madridi fiton me spektakël ndaj Barcelonës në Camp Nou dhe bëhet lider në La Liga. Real Madridi ka arritur të mposht Barcelonën me rezultat ... Read More

Armand Duka i përgjigjet Fidel Yllit: Një anonim në sport, u fsheh për 7 vite, kërkon të përfitoj politikisht

07/10/2020

Bojkoti vijon të jetë një temë e hapur në një kohë kur palët, Liga e Profesionistëve, FSHF dhe Qeveria Shqiptare i qëndrojnë strikt qëndrimit të ... Read More

Hidhet shorti, përballje gjigandësh në çerekfinalet e Champions League

10/07/2020

Liga e Kampioneve ka mësuar përballjet për fazën finale të këtij edicioni në turneun më të rëndësishëm të futbollit europian për klube. Shorti i hedhur ... Read More

Në Angli nuk ka dyshime, Premier Liga rikthehet më 17 qershor. Ja supersfida që do të ngrejë siparin

28/05/2020

Premier Liga do të rinisë nga e nga e mërkura e 17 qershorit. Në takimin e mbajt sot, 20 klubet e Ligës Premier votuan në ... Read More

Presidenti i Barcelonës jep lajmin e madh për Messin dhe tifozët

11/11/2019

Edhe pse në moshën 32 vjeç, Messi vazhdon të vendosë standarde të reja të përsosmërisë në La Liga dhe Ligën e Kampionëve, ku i kanë ... Read More

Dominimi i Man City: Tetë lojtarë të nominuar për 11-ën e FIFPro

05/09/2019

Ishte Premireliga, liga që ka mposhtur ligat tjera të niveleve më të larta të Evropës për të pasur numrin më të madh të lojtarëve në ... Read More

Barca në kërkim të fitores së parë, me këtë formacion luan ndaj Betisit

25/08/2019

19:45 | 08/25/2019 Barcelona do të kërkojë fitoren e parë në La Liga, në sfidën e javës së dytë kundër Real Betis. Katalanët me fillim ... Read More