Tag: Leonardo

Neymar apo Mbappe? Flet drejtori sportiv i PSG

10/11/2020

Neymar dhe Mbappe vazhdojnë të jenë dy ndër futbollistët më të përfolur. Drejtori sportiv i PSG, Leonardo, ka deklaruar se negocimi me Kylian Mbappe dhe ... Read More

Zbulohet versioni parardhës i “Mona Lizës”

01/11/2020

Një fondacion në Zvicër është duke pretenduar se Leonardo Da Vinci ka pikturuar një version të hershëm të së famshmës “Mona Liza”. Fondacioni Mona Liza ... Read More

Pse VIP-at po bllokojnë Instagramin për 24 orë? Zbuloni arsyen

17/09/2020

Shumë të famshëm si Kim Kardashian, Leonardo DiCaprio, Katy Perry, Naomi Campbell, Jamie Foxx, Ashton Kutcher, Jennifer Lawrence, Michael B. Jordan, Sacha Baron Cohen, Naomi ... Read More

Leonardo DiCaprio kundër vendimit të Qeverisë shqiptare

31/10/2019

Leonardo DiCaprio ka reaguar kundër vendimit të Qeverisë shqiptare për të ndërtuar tetë hidrocentrle në Vjosë, shkruan lajmi.net.Përmes një postimi në Instagram, aktori ka publikuar ... Read More

ZYRTARE: Pas Gattusos, vjen edhe një tjetër largim për Milanin

28/05/2019

17:57 | 28 Maj 2019 17:57 | 28 Maj 2019 Milan ka njoftuar se Leonardo ka hequr dorë nga roli i tij si drejtor sportiv. ... Read More

Balotelli i reagon Bonuccit pas komenteve për Kean

03/04/2019

Leonardo Bonucci pas ndeshjes ku Juventusi fitoi ndaj Cagliarit (2-0), ku njërin e gol e shënoi Moise Kean, e që ishte pre e thirrjeve raciste, ... Read More

Milani merr vendim për Gattuson pas humbjen me Sampdorian

31/03/2019

Drejtori i Milanit, Leonardo ka thënë se asnjëherë nuk e kanë menduar shkarkimin e Gennaro Gattuso, duke këmbëngulur se dy muaj janë të gjatë për ... Read More

Allegri zbeh rëndësinë e ndeshjes ndaj Atleticos: Nuk është më e madhja e sezonit, sepse nëse kualifikohemi nuk e kemi fituar Ligën e Kampionëve

11/03/2019

Massimiliano Allegri ka thënë se Leonardo Spinazzola dhe Martin Caceres mund të nisin nga minuta e parë në ndeshjen kundër Atletico Madridit, ndërsa ka thënë ... Read More

Apeli vërteton dënimin me mbi 16 vjet burg ndaj të akuzuarit për vrasjen e të miturit në Prishtinë

21/02/2019

Gjykata e Apelit ia ka vërtetuar dënimin e shqiptuar nga gjykata e shkallës së parë, Leonardo Përveticës, i akuzuar për vrasjen e të miturit. Sh.P,. ... Read More

Bonucci ndihet krenar që refuzoi Realin, tregon se objektivi me Juve është triumfi në LK

19/02/2019

Mbrojtësi i Juventusit, Leonardo Bonucci, para ndeshjes ndaj Atletico Madridit ka konfirmuar se Zonja e Vjetër ka qëllim të fitojnë Ligën e Kampionëve. Italiani me ... Read More

Bonucci kthehet në stërvitje, gati për ndeshjen me Atletico Madridin

12/02/2019

Massimiliano Allegri ka marr lajme të mira në ditën e sotme, pasi Leonardo Bonuccin është bashkuar me skuadrën në stërvitje. Mbrojtësi italian stërviti rregullisht me ... Read More

DiCaprio dëshmon kundër Jho Low, njeriut që e ka financuar filmin “The Wolf of Wall Street”

06/01/2019

Ylli hollivudian, Leonardo DiCaprio, është paraqitur para një gjykate në Washington në cilësinë e dëshmitarit të mbrojtur. Ai ka dëshmuar kundër Jho Low, njeriu që ... Read More