Tag: lëmë

Kujt po i thotë Shkurte Fejza: Shkoftë e mos u ktheftë

31/12/2020

Këngëtarja e famshme kosovare, Shkurte Fejza ka analizuar vitim që po e lëmë pas. Bilbili i këngës shqipe ka vlerësuar se viti 2020 ishte i ... Read More

Ja pse shtojë peshë kur e lëmë duhanin

14/11/2020

A e dini pse shtojmë peshë kur e lëmë duhanin? Shkencëtarët zviceranë konstatojnë që shkaku i shëndoshjes nuk janë kaloritë. Ata konstatojnë që shkaku i ... Read More

Top 10 golat e dekadës në Premierligë

02/01/2020

‘Sport Mail’ ka zgjedhur dhjetë golat më të bukur të shënuar në dekadën që lëmë pas. Luis Suarez, Oliver Giroud dhe Peter Crouch janë lojtarët ... Read More

Thaçi: Dështimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, kthim tragjik prapa

02/01/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se e veçanta e vitit që po lëmë pas ka qenë krijimi i një momentumi të ri ndërkombëtar ... Read More

2018-ta, vit i shumë dështimeve e pak sukseseve

01/01/2019

Gjatë vitit që po e lëmë pas, Kosova pati disa suksese por edhe dështime në rrafshin politik. 2018-ta u karakterizua më shumë me dështime në ... Read More