Tag: Leipzig

Bayerni i pandalshëm, mposht në udhëtim RB Leipzigun

03/04/2021

Bayerni nuk lejon befasi. Bayern Munich ka triumfuar ndaj RB Leipzig në kuadër të xhiros së 27-të të Bundesligës. “Bavarezët” nuk lejuan për befasira dhe ... Read More

Ky person i prinë listës së dëshirave të Laportas për trajner të ri të Barcelonës

12/03/2021

Trajneri i RB Leipzig, Julian Nagelsmann po del si një kandidat i madh për punën e trajnerit të Barcelonës, pasi pëlqehet shumë nga presidenti i ... Read More

Liverpool – Leipzig, këto janë formacionet zyrtare

10/03/2021

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Liverpool – Leipzig. Ndeshje tjetër interesante në Ligën e Kampionëve do të jetë edhe ajo mes Liverpoolit dhe RB ... Read More

Mane dhe Salah ia sigurojnë fitoren Liverpoolit

17/02/2021

Liverpool ka shënuar fitore 2-0 kundër Leipzig. Fitore me rezultat të pastër në Gjermani kundër Leipzig, edhe Liverpooli është tashmë me një këmbë në çerekfinale ... Read More

Leipzig – Liverpool, befasi në formacionet zyrtare

16/02/2021

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Leipzig – Liverpool. Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes RasenBallsport Leipzig dhe Liverpool. Nga ora 21:00, rikthehen ... Read More

Konfirmohet përfundimisht e ardhmja e Upamecanos

12/02/2021

Konfirmohet përfundimisht e ardhmja e Upamecanos. Qendërmbrojtësi i Leipzig, Dayot Upamecano, raportohet se ka arritur marrëveshje me klubin e Bayern Munich. Drejtori sportiv i Bavarezëve, ... Read More

Liverpoolit i ndalohet udhëtimi për në Gjermani, ndeshja me Leipzig mund të zhvillohet në Angli

05/02/2021

Liverpooli nuk lejohet të udhëtojë në Gjermani. Liverpool dhe RB Leipzig do të përballen në kuadër të Ligës së Kampionëve me 15 shkurt dhe sipas ... Read More

Milan merr lajmin e keq nga PSG, klubi francez vendos ta mbaj talentin në ardhje

23/01/2021

AC Milan dhe RB Leipzig kanë bërë përpjekje për të nënshkruar me adoleshentin e PSG-së, por duket se përpjekjet e tyre do të jenë të ... Read More

Befason Dortmund, mposht Leipzing në udhëtim

09/01/2021

Dortmund befason. Borussia Dortmund ka bërë befasinë duke e mposhtur skuadrën RB Leipzig në kuadër të xhiros së 15-të të Bundesliges. RB Leipzig kishe mundësinë ... Read More

Befasi nga Solskjaer: Formacionet zyrtare, Man Utd- RB Leipzig

28/10/2020

Man Utd dëshiron fitoren e radhës në ndeshje ndaj RB Leipzig, formacionet zyrtare – Befasi nga Solskjaer. Manchester Unitedi dhe RB Leipzig kanë publikuar tashmë ... Read More

Një dyqan i lirë rus në Gjermani është mbyllur pas pesë ditësh, sepse është shitur i gjithë malli!

06/02/2019

Torgservis, zinxhiri i parë rus i tregtisë në tregun e Evropës Perëndimore, mbylli dyqanin e tij në Leipzig të Gjermanisë, vetëm pas pesë ditëve që ... Read More

Milani e mendon shitjen e Calhanoglut te RB Leipzing si mënyrë për të siguruar fonde për Piatekun

15/01/2019

Milani është duke e konsideruar shitjen e Hakan Calhanoglu te RB Leipzig për 22 milionë euro. Ideja e klubit italian është që pastaj këto para ... Read More