Tag: legjenda

Largimi i Messit? – Çka mund të përfitojë Dembele

16/01/2021

“Dembele mund të përfitojë nga largimi i Messit nga Barcelona” Legjenda e Blaugranas, Rivaldo – ka folur për francezin rregullisht dhe beson që ai do ... Read More

Itali/ Maldini sheh një shqiptar si zëvendësuesin e Ibras

15/01/2021

Legjenda italiane dhe njëkohësisht drejtori sportiv i Milanit, Paulo Maldini sheh diçka speciale te futbollisti shqiptar Leon Dajaku. Ky i fundit bën pjesë në radhët ... Read More

Kjo ishte koha kur Maldini e kishte parashikuar saktë pasuesin e tij në futboll pas vitit 2009

13/01/2021

Koha kur Maldini e kishte parashikuar saktë pasuesin e tij në futboll pas vitit 2009 – legjenda kishte zgjedhur Sergio Ramosin. Ikona e Milanit kishte ... Read More

Pas akuzave se ai ndryshoi statistikat në bion e tij në Instagram, reagon legjenda Pele

06/01/2021

Legjenda Pele reagon pas akuzave se ai ndryshoi statistikat në bion e tij në Instagram. Muajt e fundit ka pasur raportime të ndryshme mbi ndryshimin ... Read More

E papritur, Evra zbulon gjithçka, Henry nuk pranoi ta shikojë Arsenalin sepse Xhaka ishte kapiten

13/12/2020

Henry nuk pranoi ta shikojë Arsenalin sepse Xhaka ishte kapiten. Legjenda e Manchester Unitedit, Patrice Evra ka zbuluar se ish sulmuesi i Arsenalit, Thierry Henry ... Read More

Futbolli në zi, ndërron jetë legjenda e Italisë

10/12/2020

Ka ndërruar jetë në moshën 64 vjeçare, legjenda e futbollit italian, Paolo Rossi. Kanë qenë familjarët e tij që kanë dhënë lajmin për ndarjen nga ... Read More

​Zyrtare! Stadiumi “San Paolo” në Napoli merr emrin e Diego Armando Maradonës!

30/11/2020

Një lajm i rëndë tronditi botën e sportit, por jo vetëm më 25 nëntor, kur legjenda e futbollit Diego Armando Maradona ndërroi jetë pas një ... Read More

Ka firmosur të mos varroset, zbulohet çfarë ka kërkuar Maradona

26/11/2020

Maradona ka firmosur të mos varroset, zbulohet çfarë ka kërkuar legjenda e futbollit. Legjenda argjentinase, Diego Armando Maradona u nda nga jeta ditën e djeshme, ... Read More

Napoli “pushtohet” nga qirinjtë në nder të veprës së Diego Maradonës

25/11/2020

Sot në moshën 60-vjeçare ka vdekur legjenda e futbollit argjentinas dhe atij botëror, Diego Maradona. Maradona kishte një lidhje të fortë me klubin e Napolit në Itali, qysh nga dita ... Read More

Kush ishte legjenda Maradona?

25/11/2020

Kush ishte legjenda Diego Armando Maradona? E mërkura u bë e zezë për gjithë botën e futbollit. Mbreti i sportit më të popullarizuar në planet ... Read More

Reagim i çuditshëm i Peles për vdekjen e Maradonës

25/11/2020

Pele për Maradonën: Një ditë do të luajmë futboll së bashku në qiell. Legjenda braziliane e futbollit, Pele, ka reaguar pas vdekjes së Diego Armando ... Read More

Vdekja e Maradonës, reagon Pele: Shpresoj që një ditë do të bashkohemi mbi qiell dhe do të luajmë prap me top

25/11/2020

Legjenda e futbollit brazilian, Pele është shprehur i shokuar me lajmin për vdekjen e Diego Maradonës. “Çfarë lajmi i hidhur. E humba një shok të madh ndërsa ... Read More