Tag: League”

Trajneri i Milan: Man Utd janë favoritë, por ne kemi histori në përballjet me ta

26/02/2021

Trajneri i AC Milan, Stefano Pioli, ka reaguar pas hedhjes së shortit të Europa League. Sot është hedhur shorti i Europa League në Nyon të ... Read More

Milan mposht me vështirësi Crvena Zvezdan, kualifikohet në raundin e radhës në Europa League

25/02/2021

Milan kualifikohet në raundin e radhës në Europa League. Milan ka triumfuar duke eliminuar Crvena Zvezdan nga një duel i vështirë në kuadër të 1/16 ... Read More

Napoli mposht Granadën, por eliminohet nga Europa League

25/02/2021

Napoli i Gennaro Gattuso është eliminuar nga Europa League. Në sfidën e kthimit, Napoli e mundi në shtëpi 2-1 Granadën, por humbja 2-0 në sfidën ... Read More

Arsenali kualifikohet në raundin tjetër të Europa League

25/02/2021

Arsenali mes shumë vuajtjeve kualifikohet në raundin tjetër të Europa League. Arsenali ka kaluar në raundin tjetër të Europa League. “Topçinjtë” kanë arritur ta mposhtin ... Read More

Ndodhi në Europaligë, dikush porositi pica

19/02/2021

Në ndeshjen mes Molde-Hoffenheim nw UEFA Europa League një tifoz ka kapur një moment interesant. Dikush nga stafi kishte porositur pica gjatë ndeshjes. Gjatë minutës ... Read More

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve në Europa League

19/02/2021

Rezultatet e ndeshjeve në Europa League. Janë zhvilluar ndeshjet e para në Europa League ku 32 ekipe po luftojnë për 16 vende në fazën tjetër ... Read More

Para ndeshjes në Champions League, Pirlo konfirmon dy mungesa të mëdha

16/02/2021

Pirlo konfirmon dy mungesa të mëdha para ndeshjes në Champions League. Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo konfirmoi se Leonardo Bonucci dhe Paulo Dybala nuk do ... Read More

Pas fitores ndaj Tottenham, City merr një lajm shumë të keq

13/02/2021

Lëndohet Gundogan, në dyshim për Champions League. Mesfushori i Manchester Cityt, Ilkay Gundogan është lënduar në ndeshjen e së shtunës ndaj Tottenhamit. Mesfushori gjerman ishte ... Read More

Raste pa fund por jo gola. Klopp dhe Solsjkaer ndahen në paqe

18/01/2021

Ka përfunduar me barazim pa gola dueli për vendin e parë në Premier League mes Liverpool dhe Manchester United. Sfida nisi vrullshëm me ekipin e ... Read More

Lamtumirë Pirlo? Juventus ka gjetur trajnerin e ri nga Premier Liga

16/01/2021

Bomba e merkatos, Mendes sjellë trajnerin e Premier League tek Juve. Për Juventusin gjatë kësaj merkatoje nuk do të ketë ndryshime vetëm në futbollistë por ... Read More

S’ka hajgare me Milanin, në janar transferon yllin e Premier League

01/01/2021

Bomba e Janarit: Milan transferon yllin e Premier League. Milan e ka nisur për mrekulli sezonin e ri duke e përfunduar pjesën e parë të ... Read More

Man Utd identifikon pasuesin e Pogbas

15/12/2020

Ylli i Interit, pasues i Pogbas te Man Utd. Christian Eriksem mund të rikthehet në Premier League që në janar, Interi dëshiron ta shesë mesfushorin ... Read More