Tag: Kupën

Manchester City fiton trofeun e parë këtë sezon, mposht Tottenhamin

25/04/2021

Manchester City triumfoi në finale ndaj Tottenhamit për të fituar Kupën e Ligës së Anglisë. Mbrojtësi Aymeric Laporte shënoi golin e vetëm. Kjo ishte hera ... Read More

Trajneri i Spanjës: Jam i brengosur për ndeshjen me Kosovën!

29/03/2021

Kosova dhe Spanja do të takohen mes veti për të zhvilluar ndeshjen parakualifikuese për Kupën e Botës, Katar 2022. Spanja u tregua e fortë, ku ... Read More

Kjo është logoja e re e Përfaqësueses së Kosovës para ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës

23/03/2021

Publikohet logoja e re e Përfaqësueses së Kosovës para ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës. Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar logon e re ... Read More

Dy gola në dy ndeshje, Teuta dhe Vllaznia kalojnë në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë

17/03/2021

Teuta dhe Vllaznia plotësojnë fazën gjysmëfinale në Kupën e Shqipërisë. Dy skuadrat kaluan me sukses sfidat e tyre në shtëpi, duke vazhduar rrugën drejt trofeut ... Read More

Ky vend suspendon ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës, Qatar 2022

06/03/2021

CONMEBOL suspendon ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës, Qatar 2022 CONMEBOL ka suspenduar ndeshjet që ishin të parapara të zhvilloheshin në kuadër të kualifikimeve të ... Read More

Rrahmani flet pas ndeshjes me Atalantën: Ishte lojë e shpejt, aplikonin presion

11/02/2021

Mbrëmë u zhvillua takimi ndërmjet Atalantës dhe Napolit, duel ky në kuadër të gjysmëfinales në Kupën e Italisë. Napoli nuk e treguan vetën në këtë ... Read More

Formacionet e mundshme Inter-Juventus

02/02/2021

Derbi i zjarrtë në Kupën e Italisë, formacionet e mundshme Inter-Juventus. Në Giuseppe Meazza zhvillohet ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Italisë ndërmjet Interit ... Read More

Pasi shënoi golin e parë për Lazion, Muriqi vjen me këtë deklaratë

22/01/2021

Pas golit dhe ndeshjes së sotme me Lazion ndaj Parmas në Kupën e Italisë ka folur edhe sulmuesi Kosovës, Vedat Muriqi. Edhe pse mes spekulimeve ... Read More

Duka me laps në dorë, i “kërkon” Rejës vendin e dytë

07/12/2020

Ka reaguar per here te pare pas hedhjes së shortit të ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës 2022 në Katar, Presidenti i FSHF-së Armand Duka. Kreu i ... Read More

Kosova i mëson sot kundërshtarët në fushatën kualifikuese për Kupën e Botës 2022

07/12/2020

Kosova do t’i mësojë kundërshtarët e vet në fushatën kualifikuese për Kupën e Botës – e cila do të zhvillohet në Katar në vitin 2022 ... Read More

Brazili po i ‘shkelë’ kundërshtarët në kualifikimet për Kupën e Botës

14/11/2020

Brazil ka shënuar edhe fitoren e tretë në tri ndeshje kualifikuese për Kupën e Botës nga CONMEBOL, pasi mposhti 1:0 Venezuelën. Brazilianët po vuanin përballë ... Read More

Portierja e Vllaznisë luajti në finale shtatzënë dhe në fund ngriti lart… trofeun

31/07/2020

Vllaznia fitoi Kupën pasi mundi Apoloninë dhe hyri në histori  pasi e fitoi për herë të shtatë rradhazi Kupën. Në “Elbasan Arena Kupën skuadrës shkodrane ... Read More