Tag: Kryerjen

Menagment Elliot jep dritën jeshile, Milan në verë transferon talentin e madh brazilian

20/01/2021

Menaxhimi i Elliott i beson plotësisht Paolo Maldini në kryerjen e projektit të Milanit. Drejtori teknik është afër nënshkrimit të një lojtari tjetër. Sipas TMË, ... Read More

I futet hajduti në shtëpi, nuk i vjedhë asgjë përveç se i lëpin këmbët

08/01/2020

Një burrë është në kërkim për kryerjen e veprës penale futje pa leje në shtëpi, në prag të periudhës së Krishtlindjeve. I dyshuari nuk vodhi ... Read More

Të mbijetuarit e dhunës seksuale: Publikimi i pamjeve pa cenzurë, i ka rikthyer kujtimet e tmerrshme të luftës për shumë gra

16/05/2019

Pas publikimit në media dhe rrjetet sociale të fotografisë, e cila paraqet kryerjen e dhunimeve gjatë luftës në Kosovë, QKRMT ka pranuar shumë telefonata dhe ... Read More

Një modele si Adrola Dushi, shikojeni si i bën punët e shtëpisë

26/04/2019

Adrola Dushi tregohet e zonja edhe në kryerjen e punëve të shtëpisë. Modelja shqiptare, Adrola Dushi, është shumë e dashur për publikun për shkak të ... Read More

Arrestohet në Skenderaj një person i dyshuar për veprën penale ‘vrasje në tentativë’

03/04/2019

Policia në Skenderaj ka arrestuar një person të dyshuar për kryerjen e veprës penale ‘vrasje në tentativë’, transmeton Telegrafi. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur gjatë ... Read More

I dënuari për vrasjen e Triumf Rizës, Arben Berisha ftohet të dëshmojë në rigjykimin ndaj Enver Sekiraqës

30/03/2019

Në rigjykimin ku Enver Sekiraqa po akuzohet për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, Gjykata Themelore në Prishtinë, ka marrë vendim ... Read More

Një person nën hetim për tentim vrasje

26/02/2019

26 Shkurt 2019 / 11:55 Prokuroria Publike ka urdhëruar kryerjen e hetimeve kundër një personi i cili është nën dyshimin se ka kryer vepër penale ... Read More

Dëshmia e zyrtarit policor: Ekziston dyshimi se shtytës kryesor për vrasjen e Triumf Rizës ishte Enver Sekiraqa

25/02/2019

Në rigjykimin ku Enver Sekiraqa po akuzohet për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, në seancën e së hënës ka dhënë ... Read More