Tag: kronik

Covid 19 po sjellë pasoja të reja, paralajmërohet se fëmijët e ardhshëm do të lindin me peshë më të ulët

19/08/2020

Gjatë një studimi të bërë disa shkëncëtarë dolën në përfundimin se stresi kronik i shkaktuar nga pandemia mund të çojë drejt një vale të bebeve ... Read More

Sinusiti, problem që di të zgjasë me vite

01/06/2020

Sinusiti është një inflamacion akut ose kronik i hundës. Bllokimi i traktit të sipërm respirator, dhembja dhe presioni përreth syve dhe hundës, temperatura e lartë ... Read More

Në këtë shtet mund të bleni shtëpi me vetëm një euro

13/04/2019

Shpopullimi i zonave rurale është tani një fenomen kronik në të gjithë Italinë, nga veriu në jug. Arsyet janë të ndryshme, megjithëse në shumicën e ... Read More

Çfarë është bronkiti kronik?

30/03/2019

Për rrezikshmërinë e bronkitit kronik mjafton të thuhet që kjo sëmundje merr jetë njerëzore tre herë më shumë se sa tuberkulozi, dy herë me shumë ... Read More

Ilaçi më i mirë i dimrit nga dy përbërës: Shëroni inflamacionin e fytit, kollën dhe problemet me stomakun!

07/03/2019

52 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Ju mundojnë kolli kronik dhe bronkiti? Provoni këtë përzierje, do të jeni të kënaqur me rezultatet! Falë ... Read More

Stresi e bën shumë më të vështirë humbjen e peshës

07/02/2019

Shkencëtarët në Universitetin e Floridës, kanë gjetur se stresi kronik e stimulon prodhimin e një proteine, që e pamundëson trupin, të shkrijë dhjamin. Shumica nga ... Read More