Tag: Kresha

Erzina na zbuloi për herë të parë portretin e Izës përmes kësaj videoje

04/11/2020

Mc Kresha dhe Erzina janë bërë prind për herë të parë. Në qershor të këtij viti autori i hitit “Era”, Mc Kresha, u bë baba ... Read More

Mc Kresha bëhet baba, vjen në jetë Iza

08/06/2020

Mc Kresha është bërë baba ditën e sotme. Pritjes së ëmbël i ka ardhur fundi, ndërsa bashkëshorja e tij, Erzina Shehu, ka sjellë në jetë ... Read More

Së shpejti baba për herë të parë, zbulohet emri i veçantë që Mc Kresha i ka vendosur vajzës

21/05/2020

Reperi Mc Kresha dhe bashkëshortja e tij Erzina Shehu së shpejti do të bëhen prindër për herë të parë. Ishte Erzina ajo e cila zbuloi ... Read More

MC Kresha do të largohet nga muzika? Reperi tregon planet e tij

20/04/2020

Reperi Mc Kresha në fund të 2019-s, kurorëzoi në martesë dashurinë me bjonden bukuroshe, Erzina  dhe së  shpejti dyshja do të bëhen prindër për herë ... Read More

Me lot në sy, Mc Kresha flet për vështirësitë që ka kaluar

19/05/2019

10:50 | 19 Maj 2019 10:50 | 19 Maj 2019 Mc Kresha është përlotur gjatë emisionit. Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Dua të të bëj ... Read More

Fifi dhe Mc Kresha arrijnë një sukses të ri me “Psikopatja jote”

12/04/2019

Mc Kresha dhe Fifi gëzojnë një sukses të ri me këngën "Psikopatja jote". Fifi përmes një postimi në Instagram ka treguar se ka arritur një ... Read More

Sukses i jashtëzakonshëm i PINT në ditët e para të lansimit të albumit “USA” – MC Kresha dhe Lyrical Son drejt rekordeve

20/02/2019

Hip hop grupi PINT mund të thuhet se po përmbush të gjitha pritjet e adhuruesve të hip hopit. MC Kresha dhe Lyrical Son publikuan më ... Read More

MC Kresha: Ramë Lahaj ma rrënqeth çdo qelizë, gëzuar Kosovë pavarsinë

17/02/2019

Hip hop ylli MC Kresha, ka uruar pavarësinëe Kosovës në formë të veçantë. Ai ka shpërndarë këngën “Rrjedh në këngë e ligjerime” të interpretuar nga ... Read More

Albumi “USA” i PINT lansohet pas mesnate dhe shoqërohet me një videoklip premierë që është bashkëpunim

16/02/2019

MC Kresha dhe Lyrical Son kanë vendosur ta lansojnë albumin e ri, “United State of Albania” (“Shteti i Bashkuar i Shqipërisë”), pikërisht më 17 Shkurt ... Read More

Plot 18 mijë euro për koncertin e pavarësisë ku performojnë MC Kresha, Dafina dhe Gjiko

14/02/2019

Mbi 18 mijë euro do të paguhen Dafina Zeqiri, Mc Kresha, Gjiko e katër këngëtar të tjerë të cilët do të këndojnë në koncertin e ... Read More

Publikohet video paralajmëruese nga PINT, “United State of Albania” lansohet më 17 shkurt – para porositjet filluan në PINT.al

14/02/2019

Jo rastësisht, më 17 shkurt, në ditën e pavarësisë së Kosovës, MC Kresha dhe Lyrical Son kanë vendosur që të lansojnë albumin “United State of ... Read More

MC Kresha: Njihem për muzikën, jo për jetën private – nuk ka bashkëpunime me femra në USA

10/02/2019

MC Kresha ka dhënë një intervistë të radhë duke sqaruar detaje nga albumi i ri i tij. Është albumi “United States of Albania” që do ... Read More