Tag: koronavirusit

Çfarë do të sjellë viti 2021 për shkencëtarët dhe astronautët?

06/01/2021

01:54 | 6 Janar 2021 Shumë udhëtime me sa duket do të ndodhin. Pavarësisht pandemisë së koronavirusit, viti 2020 ka qenë një vit mjaftë i ... Read More

Lemza simptomë e re e Covid-19

04/01/2021

Koronavirusi kohëve të fundit ka pësuar mutacion. Një simptomë e re e variantit të ri të koronavirusit ka filluar të shpërndahet me shpejtësi të madhe ... Read More

Kjo është simptoma më e re e koronavirusit, po shfaqet te shumë pacientë

04/01/2021

Një simptomë e re e variantit të ri të koronavirusit ka filluar të shpërndahet me shpejtësi të madhe në Britaninë e Madhe. Varianti i ri ... Read More

Studimi anglez tregon që varianti i ri i virusit nuk shkakton sëmundje më të rëndë

30/12/2020

Sipas një studimi të organeve të shëndetit publik në Angli, varianti i ri i koronavirusit nuk duket se shkakton sëmundje më të rëndë te personat ... Read More

Rritja e rasteve me Covid, Wolves ua ndalon lojtarëve këtë gjë

27/12/2020

Wolves ua ndalon lojtarëve të bëjnë ‘shopping’ pas rritjes së rasteve të koronavirusit. Wolverhampton Wanderers ua ka ndaluar lojtarëve të tyre që të bëjnë blerjet ... Read More

Këto janë shtatë simptomat që shoqërohen me variantin e ri të COVID-19

24/12/2020

Shtatë simptomat që shoqërohen me variantin e ri të COVID-19. Shfaqja e një lloji të ri të koronavirusit në Angli ka shkaktuar shqetësim dhe shkencëtarët ... Read More

Tri kategoritë e njerëzve që nuk mund ta marrin vaksinën anti-Covid

22/12/2020

Programi i vaksinimit kundër koronavirusit, i nisur javët e fundit në Britani dhe disa ditë më parë edhe në Shtetet e Bashkuara, ofron shpresë se ... Read More

Nata e parë e Festivalit të Këngës, Jonida Vokshi mahnit me pamjen

21/12/2020

Sot është nata e parë e edicionit 59-të të Festivalit të Këngës. Dhe për shkak të koronavirusit, skena është vendosur në një mjedis të hapur. ... Read More

Ja në sa gradë duhet ti pastroni rrobat për të parandaluar COVID-19

17/12/2020

Pastrimi i rrobave në 60 gradë mund të ndihmoj në mbrojtjen kundër koronavirusit. Virusi Covid-19 nuk mund të mbijetoj në nxehtësi, prandaj rrobat dhe të ... Read More

Kjo është simptoma më e zakonshme e koronavirusit

13/12/2020

Zbulohet simptoma më e zakonshme e koronavirusit. Koronavirusi po ‘sundon’ jetët tonë prej gati një vit, por falë studimeve të shumta, ne e njohim virusin ... Read More

A duhet mbajtur maska edhe pas vaksinës anti-covid?

13/12/2020

E gjithë bota po vazhdon të përballet me pandeminë e koronavirusit. Studimet e deritanishme tregojnë vetëm se vaksinat kundër koronavirusit mund të mbrojnë nga sëmundja ... Read More

Kur ndihet ndikimi i vaksinës kundër koronavirusit? Flet eksperti italian

07/12/2020

Eksperti italian tregon se kur ndihet ndikimi i vaksinës kundër koronavirusit. Andrea Crisanti është një nga epidemiologët kryesorë të Italisë. Ai ishte ideatori i strategjisë ... Read More