Tag: koronavirusin

Ndodh mrekullia! Pacienti me COVID kthehet nga vdekja, del nga spitali pas 7 muajsh

16/11/2020

Një pacient i quajtur Ali Sakallioglu nga Anglia ka fituar betejën me koronavirusin pas 7 muajsh. Sipas “The Sun”, mjekët mendonin se ai nuk do ... Read More

Studimi i ri bën zbulimin e madh, kjo gjë shkatërron koronavirusin për vetëm 30 sekonda

15/11/2020

Kjo gjë shkatërron koronavirusin për vetëm 30 sekonda. Sipërfaqet e ndotura me koronavirusin që shkakton COVID-19 u zbulua se lirohen plotësisht nga patogjeni kur trajtohen ... Read More

“Korona nuk është shaka”, Alketa Vejsiu rrëfen për herë të parë simptomat e infektimit me Covid-19

06/11/2020

Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu fitoi betejën me koronavirusin para një muaji. Moderatorja qëndroi e izoluar prej 14 ditësh në shtëpinë e saj, teksa së ... Read More

Dy yjet e Napolit e mundin koronavirusin

25/10/2020

Dy lojtarët e Napolit e mposhtin koronavirusin. Humbja në Europa League përballë AZ Alkmaar, ka prishur disi qetësinë e Gennaro Gattusos, por gjithsesi trajneri i ... Read More

Kim rrëfehet për infektimin me Covid-19 të Kanye West: Ishte e frikshme

06/10/2020

Reperi Kanye West rrëfeu se e kishte kaluar koronavirusin në shtëpi. Ai tregoi se kishte parë video informuese se si mund ta kalonte virusin dhe ... Read More

Kjo sëmundje e zakonshme mund të forcojë imunitetin kundër Covid-19

26/08/2020

Një nga shumë paqartësi të rëndësishme që rrethojnë fakte në lidhje me koronavirusin është nëse njerëzit mund të krijojnë një imunitet ndaj tij. Të kuptuarit ... Read More

86 vjeçarja nga Obiliqi mposht coronavirusin pa shkuar fare në spital

26/07/2020

Një grua e moshës 86 vjeçare në Kosovë e ka mposhtur koronavirusin. Lajmin e ka bërë të ditur i biri i saj, Rasim Preniqi në ... Read More

Shkencëtari britanik: Covid do të jetë i pranishëm për dekada me radhë

21/07/2020

Njerëzimi do të jetojë me koronavirusin për dekada të ardhshme, ka paralajmëruar një një nga shkencëtarët kryesorë në Britani. Sir Jeremy Farrar, drejtori i Wellcome ... Read More

Evropa ashpërson masat në prag të valës së dytë të koronavirusit

17/07/2020

Përballë rritjes së numrit të rasteve me koronavirusin SARS-CoV-2 dhe kërcënimit të një vale të dytë, autoritetet e disa vendeve të Evropës kanë rritur masat ... Read More

“Virusi është gënjeshtër”, artistja i drejtohet këngëtarit Tahiri: Kjo është jeta ime që tre javë, po kërkoj insulinë për babanë

16/07/2020

Deklarata e këngëtarit Labinot Tahirit për koronavirusin pak kohë më parë, ku shprehej se virusi  është “një gënjeshtër” bëri bujë në media dhe siç duket ... Read More

Antitrupat e lamave luftojnë me efikasitet koronavirusin, zbulojnë shkencëtarët

15/07/2020

Antitrupat e lamave të Amerikës Latine kanë dëshmuar se luftojnë me sukses koronavirusin në testet laboratorike. Studiuesit thonë se këto anti-trupa mund të përdoren për ... Read More

OBSH: Pandemia e COVID-19 po përkeqësohet në botë

08/06/2020

Organizata Botërore e Shëndetit tha sot se pandemia e lidhur me koronavirusin e ri po përkeqësohet në botë, duke paralajmëruar kundër heqjes së përgjithshme të ... Read More