Tag: koronavirusi

Producenti i njohur vdes nga Covid-19

17/01/2021

Vdes nga koronavirusi producenti i njohur. Producenti i njohur, Phil Specot, ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare. Thuhet se ai ishte i infektuar nga COVID-19, ... Read More

Lemza simptomë e re e Covid-19

04/01/2021

Koronavirusi kohëve të fundit ka pësuar mutacion. Një simptomë e re e variantit të ri të koronavirusit ka filluar të shpërndahet me shpejtësi të madhe ... Read More

FIFA del me komunikatë, koronavirusi shtyn Botërorët e moshave

24/12/2020

Koronavirusi shtyn Botërorët e moshave, FIFA del me komunikatë. Covid-19 bëhet faktor për anulimin e dy kompeticioneve të tjera madhore. FIFA ka njoftuar se Botërorët ... Read More

Zbulohet arsyeja, ja pse disa persona infektohen më lehtë nga koronavirusi

20/12/2020

Kjo është arsyeja se pse disa persona infektohen më lehtë nga koronavirusi. Ka disa pyetje të thjeshta që kanë të bëjnë me tema për të ... Read More

Kjo është simptoma më e zakonshme e koronavirusit

13/12/2020

Zbulohet simptoma më e zakonshme e koronavirusit. Koronavirusi po ‘sundon’ jetët tonë prej gati një vit, por falë studimeve të shumta, ne e njohim virusin ... Read More

Anulohen stërvitjet, klubi i Premierligës goditet nga koronavirusi

01/12/2020

Klubi i Premierligës goditet nga koronavirusi, anulohen stërvitjet. Koronavirusi e ka goditur klubin anglez të Neëcastle United. Seancat e fundit stërvitore janë anuluar dhe i ... Read More

Ribashkimi emocional: Koronavirusi “ua mohoi të qenit afër” për tetë muaj

24/11/2020

Koronavirusi “ua mohoi të qenit afër” për tetë muaj, çifti i martuar për 63 vjet shtrëngojnë duart e njëri-tjetrit përsëri. Një çift i martuar për ... Read More

Dzeko flet pas shërimit nga koronavirusi

23/11/2020

Edin Dzeko ka folur pas shërimit nga koronavirusi. Sulmuesi i Romës, Edin Dzko ka thënë se ndihet i lumtur se gjithçka ka mbaruar. Dzeko rezultoi ... Read More

Salah mposht koronavirusin, i bashkohet Liverpoolit kundër Atalantës

23/11/2020

Ylli i Liverpol, Muhamed Salah është shëruar plotësisht nga koronavirusi. Muhamed Salah sot pritet t’u kthehet stërvitjeve me Liverpoolin pasi ylli i gjigantit anglez e ... Read More

Ylli i Romës shërohet nga koronavirus

20/11/2020

Ylli i skuadrës së Romës tashmë është shëruar nga koronavirusi. Mesfushori i Romës, Lorenzo Pellegrini ka rezultuar negativ në analizat e COVID-19 dhe do rikthehet ... Read More

Ku përhapet koronavirusi më së shumti, e zbulon studimi i ri

15/11/2020

Studimi zbulon se ku përhapet koronavirusi më së shumti. Një nga gjërat kryesore në krijimin e një strategjie për të luftuar COVID-19 dhe përcaktimin e ... Read More

Studim: Koronavirusi është bërë dhjetë herë më ngjitës se në fillim

15/11/2020

Sipas një studimi amerikan, koronavirusi që i ka përfshirë Evropën dhe pjesën tjetër të botës perëndimore është më ngjitëse, sepse tash nuk ndahet aq shpesh ... Read More