Tag: konsumuar

Këto janë 5 ushqimet më të mira për të konsumuar gjatë verës

05/07/2021

5 ushqimet më të mira për të konsumuar gjatë verës. Zgjedhjet më të shëndetshme të ushqimit janë sinonim i sezonit të verës. Të freskëta dhe ... Read More

Ja çfarë u ndodh veshkave nëse pini shumë kafe

11/06/2020

Dr. Bernard ka treguar se sasia e moderuar për të konsumuar kafenë është 400 mg përbrenda një dite, përkatësisht katër filxhanë kafe. Megjithatë, një student ... Read More

Vdes gruaja më e vjetër në botë, ja cili ishte sekreti i jetëgjatësisë së saj!

30/10/2019

Gruaja nga Rusia, thuhet se kishte konsumuar gjatë gjithë jetës qumësht të fermentuar. Tanzilya Bisembeyeva lindi në 1896, ajo u varros në varrezat e familjes ... Read More

Nëse po i ngrohni këto ushqime, po bëni gabim të madh

29/10/2019

Ngrohja e ushqimit të drekës për ta konsumuar sërish në darkë është kthyer tashmë në një mënyrë jetese.Mbrëmjeve të së premtes, kur do të boshatisësh ... Read More

Magjia e arrave në shëndetin tonë, këto janë sëmundjet që luftojnë

01/09/2019

Një studim i ri tregon se përse duhet konsumuar çdo ditë arrat. Sipas një studimi në Penn State University në Pensilvani, të Shteteve të Bashkuara ... Read More

Portokalli është ndër frutat prej të cilave kemi më së shumti përfitime

29/07/2019

Portokalli është e pasur me vitamina A, B, C, P, me kripëra kalciumi, fosfor etj. Lëngu i portokallit, i konsumuar me ose pa sheqer, ose ... Read More

Pse hani edhe pse nuk jeni të uritur? Mësoni arsyet

12/06/2019

Sigurisht keni vërejtur veten se shumë herë keni konsumuar ushqim edhe pse nuk keni qenë të uritur. Disa nga arsyet që jeni duke përjetuar këtë ... Read More

Katër arsyet se përse duhet të pini ujë posa të zgjoheni nga gjumi

06/05/2019

A mund ta imagjinoni një ditë të shpenzuar pa konsumuar ujë, çaj apo ndonjë lëng? Nëse po, atëherë keni probleme serioze! Konsumimi i pamjaftueshëm i ... Read More

Yjet botëror festuan ditën e marihuanës duke konsumuar drogë, mes tyre edhe një shqiptare

21/04/2019

Yjet botëror festuan ditën e marihuanës duke konsumuar drogë, mes tyre edhe një shqiptare Miley Cyrus dhe Snoop Dogg u shfaqën në rrjete sociale duke ... Read More

Artikujt të cilët duhet t’i konsumoni saktësisht në kohën e caktuar të ditës

28/01/2019

A e keni ditur që pemët duhet konsumuar në kohë të caktuar të ditës në mënyrë që konsumimi i tyre të ketë ndikim më të ... Read More