Tag: Kombinimi

Personat që vuajnë nga anemia duhet ta konsumojnë këtë lëng

03/01/2021

Sipas dr Simran Saini, nitricionist në Dehli, kombinimi i lëngut të panxharit me karrotë dhe mollë është një ndër “kurat” më të mira për ata ... Read More

Si ta përgatisni kurën me mjaltë dhe qepë

26/12/2019

Kombinimi i qepës me mjaltin mund të tingëllojë i pazakontë, por në të vërtetë është një kurë e mirë dhe plotwsisht natyrale kundër infeksioneve bakteriale.Kjo ... Read More

Receta me hudhër dhe qumësht shëron këto sëmundje

12/07/2019

Kombinimi i hudhrës me qumësht është një kombinim i çuditshëm, por është e vlefshme ta provoni dhe do ta shihni vet pse. Një numër i ... Read More

Me dietë mposhtni kandidën

24/03/2019

Ndryshimi i mënyrës së ushqimit, dieta e rreptë dhe kombinimi me terapi të tjera mund të zgjidhë problemin me numrin e shtuar të kandidës në ... Read More

Përzieni mjaltin, limonin dhe kanellën për t’i humbur disa kilogramë brenda jave

03/01/2019

Është fakt i njohur se mënyra më efikase për të humbur peshë është kombinimi i një diete të shëndetshme me ushtrime të rregullta fizike. Sidoqoftë, ... Read More