Tag: klasike

Premier League si në kohët klasike, Chelsea fiton ndaj Aston Villës, në krye ‘kokë më kokë’ me Manchester United

11/09/2021

Premier League po kthehet në kohët klasike. Chelsea dhe Manchester United pas shumë vitesh po qëndrojnë në krye të kampionatit anglez.Londinezët fituan pastër 3-0 ndaj ... Read More

“Kokë më kokë”, njihuni me statistikat e përballjes gjysmëfinale Itali-Spanjë

05/07/2021

Itali-Spanjë është  një klasike kur bëhet fjalë për Europianët, duke parë se përveç 37 precedentëve në historinë e tyre, kjo do të jetë përballja e ... Read More

Nintendo lanson edicionin e ri të lojës Tetris, ku secili lojtar përballet me nga 98 kundërshtarë (Video)

14/02/2019

Të gjithë e njohin lojën klasike Tetris, që luhet në mënyrë individuale dhe për një kohë të caktuar, duhet reduktuar sa më shumë shtresa. Por, ... Read More