Tag: Këshilltari

Kur do të kthehemi në normalitet? – Ky është paralajmërimi i Faucit

14/03/2021

Fauci parashikon një kthim në normalitet të shpejti. Dr. Anthony Fauci, këshilltari kryesor i presidentit amerikan Joe Biden për koronavirusin, tha të dielën se është ... Read More

Ky vend do të ndalojë pirjen e duhanit në zona të veçanta

03/10/2019

Bourke Street Mall ka vendosur të ndalojë pirjen e duhanit të premten por këshilltari i Melbourne, Beverley Pinder dëshiron që ligjet të prekin të gjithë ... Read More

Këshilltari i Behgjet Pacollit tregon pse iu refuzua kërkesa Marko Gjuriqit për ta vizituar Kosovën

18/05/2019

Këshilltari i ministrit të Jashtëm Behgjet Pacolli, Jetlir Zyberaj ka theksuar se Kosova e respekton plotësisht marrëveshjen e Brukselit, dhe nuk do të pranojë provokime ... Read More

Haki Shatri reagon ndaj VV-së: Kosova ka borxh publik vetëm 17 për qind të GDP

12/05/2019

Këshilltari i kryeministrit, Haki Shatri, ka demantuar pohimet e Lëvizjes Vetëvendosje rreth rritjes së borxhit publik të Qeverisë së Ramush Haradinaj, duke thënë se Kosova ... Read More

Nurellari: Në Kosovë kishte pritje të ekzagjeruara për Samitin e Berlinit (Video)

01/05/2019

Këshilltari i kryekuvendarit Kadri Veseli, Adri Nurellari ka thënë se është gabim që për pa aftësinë tonë të presim që çështjet të na zgjidhte Samiti ... Read More

Lluka: Meja është treguesi më i mirë për gjenocidin serb

27/04/2019

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Jahja Lluka, mbajtës i dosjes për çështjen e personave të zhdukur, në 20 vjetorin e masakrës së Mejës ka thënë ... Read More

Belegu: Amerikanëve u mbeti hatri pse Haradinaj nuk shkoi në Senat (Video)

12/04/2019

Këshilltari i kryeministrit Haradinaj, Eroll Belegu ka thënë se nuk qëndrojnë ato që thuhen se Haradinaj është injoruar gjatë vizitës në Amerikë. Belegu, në “Dossier ... Read More

Këshilltari i Haradinajt: Kompanitë në Kosovë po ankohen se nuk ka njerëz të përgatitur për t’i mbushur vendet e lira të punës (Video)

11/04/2019

Këshilltari i kryeministrit Haradinaj, Eroll Belegu ka thënë se çështja e largimit të të rinjëve nga Kosova është duke u ekzagjeruar. Belegu, në “Dossier D” ... Read More

Sulmohet me bojë të kuqe Ralf Gjoni

21/03/2019

Është sulmuar me bojë të kuqe ish këshilltari i presidentit, Ralf Gjoni i cili ka pranuar të marrë mandatin e deputetit. Mësohet se incidenti është ... Read More

Matoshi e quan Gjuriqin fashist klasik

18/03/2019

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Halil Matoshi, ka reaguar ndaj deklaratave të Shefit të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, i ... Read More

Arifaj: S’ka bisedime sekrete me Serbinë, përcaktimi i kufirit sjell vetëm të mira

26/02/2019

Këshilltari i Presidentit të Kosovës, Ardian Arifaj, ka thënë se tash ka një momentum të favorshëm për arritjen e marrëveshjes Kosovë – Serbi. Sipas tij, ... Read More

Lluka: Trepça ishte dhe do të jetë krenaria e Kosovës

21/02/2019

Këshilltari i Kryeministrit Haradinaj, i emëruar Mbajtës i Dosjes për çështjen e personave të zhdukur, Jahja Lluka, ka kujtuar minatorët e Trepçës, të cilët 30 ... Read More