Tag: Kennedy

Sot nis fluturimi i parë rreth orbitës së Tokës, ja sa turistë do të jenë në bord

15/09/2021

01:13 | 15 Shtator 2021 Të mërkurën nga Qendra Hapësinore Kennedy e NASA’s do të niset drejt orbitës së Tokës ekuipazhi i parë civil në ... Read More

Astrologia amerikane: Këtë vit botës do t’i vijë fundi nga një luftë katastrofike

07/02/2020

Ajo ka parashikuar me saktësi vrasjen e John F Kennedy dhe tani Jeane Dixon ka thënë se botës do t’i vijë fundi këtë vit. Një ... Read More

Travell, gruaja e parë mjeke e presidentit të SHBA-ve

26/01/2020

Presidenti i ShBA-ve, John F. Kennedy më 26 janar të vitit 1961, ka emëruar Janet G. Travell si mjeken e tij. Është hera e parë ... Read More

Njihuni me drogën që është 50 herë më e fuqishme se heroina

24/10/2019

Në një hangar pa dritare në Aeroportin “John F. Kennedy” (JFK), oficerët doganorë kontrollojnë paketat. Ata janë duke kërkuar fentanil – një drogë që vret ... Read More

Terminali i vjetër kthehet në një hotel të viteve 60-ta (Foto)

01/03/2019

Në aeroportin John F. Kennedy në Nju Jork, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, tani ekziston një hotel luksoz i stilit të viteve ‘60. Ai ... Read More