Tag: Kelly

Nuk mori frymë 28 minuta e tani është 14 muajshe, njihuni me historinë rrëqethëse të Evas

11/09/2019

Nëna Alex Kelly ka treguar se si vajza e saj e vogël nuk ka marrë frymë në 28 minutat e para të jetës dhe mrekullisht ... Read More

R Kelly lirohet nga burgu pasi pagoi 10 për qind të garancisë së kërkuar nga gjykata

26/02/2019

Këngëtari R Kelly është lejuar të mbrohet në liri pasi ka paguar 10 për qind të shumës së kërkuar nga gjykata (një milion dollarë) si ... Read More

R. Kelly akuzohet për abuzim seksual

23/02/2019

R. Kelly tashmë ka një aktakuzë të ngritur kundër tij për 10 raste të abuzimit seksual. Prokurorët e Illinoisit kanë akuzuar këngëtarin pas fillimit të ... Read More

R Kelly vazhdon të humb mbështetjen pas akuzave për ngacmime seksuale

21/01/2019

R Kelly dhe shtëpia botuese RCA e Sony kanë ndërprerë bashkëpunimin, raporton BBC. Media të ndryshme citonin burime duke thënë se kishte pasur një prishje ... Read More

Sony ndërpret bashkëpunimin me R Kellyn, pas akuzave për keqtrajtim seksual

19/01/2019

Këngëtari amerikan, R Kelly dhe shtëpia diskografike RCA, e cila është në pronësi të Sonyt – e kanë ndërprerë bashkëpunimin – bëjnë të ditur mediat ... Read More

Vajza e R Kellyt del kundër këngëtarit: Babai im është një përbindësh, lutem për të gjitha viktimat që kanë vuajtur nga ai

12/01/2019

Pas publikimit të një dokumentari lidhur me keqtrajtimet seksuale që ua ka bërë R Kelly grave dhe femrave të reja, vajza e tij, Buku Abi, ... Read More