Tag: kategorinë

Ky është formacioni i vitit për meshkuj nga FIFA

17/12/2020

FIFA tregon formacionin më të mirë të meshkujve. FIFA ka zgjedhur formacionin më të mirë në kategorinë e meshkujve Ky formacion ka më se shumti ... Read More

Kosova pëson humbje nga Holanda

27/10/2020

Kosova ka pësuar humbje të thellë nga Holanda. Kombëtarja e Kosovës në kategorinë e femrave është mposhtur 0-6 nga Holanda në ‘Fadil Vokrri’ në kualifikimet ... Read More

FOTO/ Robin Krasniqi shpallet kampion bote, por shikoni reagimin e ish-partneres së tij

11/10/2020

Robin Krasniqi është shpallur kampion bote në versionin WBA, në kategorinë gjysmë të rëndë dhe në versionin IBO. Ai u bë kampion bote pasi në ... Read More

Superliga jep verdiktet një javë para fundit Vllaznia në play-out, Laçi dhe Teuta në Europë

25/07/2020

Me titullin kampion tashmë të arkivuar dhe me ekipet që kanë zbritur në kategorinë e parë për sezonin e ardhshëm, vëmendja ishte e përqendruar në ... Read More

Pjepri, frut antistres, vonon plakjen

18/06/2019

Pjepri futet në kategorinë e frutave më të shëndetshme. Ai njihet për vetitë e tij kundër stresit. Përveç se lufton të nxehtin, parandalon edhe plakjen ... Read More

Krasniqi flet pas humbjes, jep edhe një premtim

12/05/2019

7:58 | 12 Maj 2019 07:58 | 12 Maj 2019 Haxhi Krasniqi nuk ia ka dalë ta mbrojë titullin evropian në boks në kategorinë super ... Read More

Për herë të parë në Kosovë do të mbahet gara e Auto-sportit në kategorinë e femrave

22/04/2019

Për herë të parë në Kosovë do të mbahet gara e Auto-sportit në kategorinë e femrave Kampionati i Kosovës në auto sport sivjet ka nisur ... Read More

E turpshme: Kështu u rrahën mes vete hendbollistet në Prizren

09/04/2019

Skena të tmerrshme vijnë nga Prizreni, ku është zhvilluar ndeshja e hendbollit në kategorinë e femrave mes KHF Prizreni dhe KHF KEK-u. Në palestrën ‘Sezai ... Read More

Nora Gjakova, e artë në Gjeorgji

29/03/2019

Kampionia e Evropës, Nora Gjakova, ka triumfuar në Grand Prixin e Gjeorgjisë, në kategorinë e peshave deri në 57 kilogramë, duke ia fituar Kosovës medaljen ... Read More

Zyrtare: Tyson Fury gjen kundërshtarin e radhës

24/03/2019

Ish-kampioni i botës në kategorinë e rëndë, britaniku Tyson Fury do të përballët me boksierin gjerman Tom Schwarz në Las Vegas më 15 qershor.29-vjeçari Fury ... Read More

Deontay Wilder e mbron titullin në maj kundër Dominic Breazeale

19/03/2019

Kampioni botëror në kategorinë e peshave të rënda, Deontay Wilder, do ta mbrojë titullin e tij kundër sfiduesit të detyrueshëm, Dominic Breazeale, më 18 maj ... Read More

Pas triumfit ndaj Penzës, Prishtina e fiton Kupën e Kosovës në kategorinë e femrave

03/03/2019

Ekipi basketbollistik i Prishtinës e ka fituar Kupën e Kosovës në kategorinë e femrave, pas triumfit ndaj Penzës (81-51). Skuadra kryeqytetase ishte bindëse në fitoren ... Read More