Tag: kandidatit

Top tri këshillat që ju ndihmojnë ta fitoni më lehtë një vend të punës

12/10/2019

Lidhja mes kandidatit për punë dhe punëdhënësit është mjaft e ndërlikuar. Në mënyrë që të arrihet synimi final, që të dy duhet të jenë në ... Read More

Kiracovski: Presim fitoren e Pendarovskit

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T21:35:21+02:00 Shefi i shtabit të kandidatit për president Stevo Pendarovski, Aleksander Kiracovski tha se pas numërimit të më shumë se gjysmës së vendvotimeve, sipas ... Read More

Kiracovski: Zgjedhje skandinave, ashtu siç i ka hije një shteti demokratik

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T20:05:39+02:00 Shefi i shtabit të kandidatit për president Stevo Pendarovski, Aleksander Kiracovski tha këto zgjedhje kaluan ashtu siç i ka hije një shteti demokratik. ... Read More

Kurti në Kumanovë kërkon nga shqiptarët të votojnë për Blerim Rekën

07/04/2019

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, po merr pjesë në fushatën parazgjedhore të kandidatit të vetëm shqiptar për kryetar të Maqedonisë së Veriut, Blerim Reka. Në ... Read More

Pushteti, bisedime finale për kandidatin e përbashkët

01/03/2019

Pushteti po vazhdon ta mbajë të fshehur emrin e kandidatit të përbashkët për president. Kryeministri Zaev pritet të mbajë takim me strukturat partiake por edhe ... Read More

Zaev: Sonte do ta kumtojmë emrin e kandidatit

01/03/2019

1 Mars 2019 / 16:48 Pushteti po vazhdon ta mbajë të fshehur emrin e kandidatit të përbashkët për president. Aktualisht, kryeministri Zoran Zaev ndodhet në ... Read More

Zaev dhe Ahemti optimist për kandidatin e përbashkët

18/02/2019

18 Shkurt 2019 / 17:13 LSDM-ja dhe BDI-ja në kërkim të kandidatit të përbashkët për zgjedhjet presidenciale të prillit. Zaev dhe Ahmeti pas takimit të ... Read More

Mickovski: T’i japim kartonin e kuq Zoran Zaevit

16/02/2019

16 Shkurt 2019 / 16:11 VMRO-DPMNE-ja po mban konventën për zgjedhjen e kandidatit për president. Në garë janë 9 kandidatë, por beteja më nxehtë mbetet ... Read More

VMRO-ja shpall thirrje publike për zgjedhjen e kandidatit presidencial

04/01/2019

4 Janar 2019 / 12:19 VMRO-DPMNE-ja sot ka shpallur thirrje publike për zgjedhjen e kandidatit presidencial nga kjo parti. Në bazë të Vendimit të Komitetit ... Read More