Tag: kampionit

Liverpool ‘gjunjëzon’ Tottenhamin

28/01/2021

Liverpool tregon fytyrën e kampionit, mposht Tottenhamin në Londër. Liverpool ka triumfuar ndaj Tottenham Hotspur në kuadër të xhiros së 20-të të Premierligës. Fillimisht, vendasit ... Read More

Joshua mposht me nokaut Puvelin

13/12/2020

Joshua e mposht Pulevin me nokaut br.utal, i mbron titujt e kampionit. Anthony Joshua e ka nokautuar dy herë në raundin e tretë Pulevin, por ... Read More

Prej vitesh e fshehur, më në fund zbulohet fytyra e gruas muslimane të Khabib Nurmagomedov

26/10/2020

E fshehur prej vitesh, kjo është gruaja myslimane e kampionit Khabib Nurmagomedov. Legjenda e UFC-së, Khabib Nurmagomedov është tërhequr nga UFC në stilin e kampionit. ... Read More

Në gjurmët e të atit, Mick Schumacher fiton garën e parë në Formula 2

04/08/2019

Mick Schumacher regjistron fitoren e parë në karrierë në Formula 2. Djali i 7 herë kampionit të botës, legjendës së Formula 1, Michael Schumacher, triumfoi ... Read More

Leipzig 0-0 Bayern Munich, notat e lojtarëve

11/05/2019

17:45 | 11 Maj 2019 17:45 | 11 Maj 2019 Bayern Munich dështoi ta siguronte titullin e kampionit, një javë para fundit të këtij edicioni ... Read More

Perisic: Inter mund ta mposhtë secilën skuadër

22/04/2019

Vetëm dy ditë pasi Juventus mbylli parakohe garën për titullin e kampionit në Serie A, Ivan Perisic ka dhënë një deklaratë befasuese. Anësori kroat i ... Read More

Liverpool apo Man City? Ferguson jep mendimin e tij rreth titullit të kampionit në Premierligë

15/04/2019

Liverpool apo Man City? Ferguson jep mendimin e tij rreth titullit të kampionit në Premierligë Ish trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ka dhënë ... Read More

Sterling flet për titullin e kampionit, nuk pret që Liverpool të bëjë ndonjë hap fals

15/04/2019

Sterling flet për titullin e kampionit, nuk pret që Liverpool të bëjë ndonjë hap fals Ylli i Manchester City, Raheem Sterling, ka dhënë mendimin e ... Read More

Guardiola: Fitoret e vonshme të Liverpool nuk na dekoncentrojnë

07/04/2019

Gara e ashpër për titullin e kampionit në Premierligë mes Manchester City dhe Liverpool po vazhdon. Liverpool në ndeshjet e fundit ka arritur të shënoj ... Read More

Mane dhe Firmino dhurojnë spektakël, Liverpooli kthehet te fitoret

10/03/2019

Liverpooli ka marrë një fitore tejet të rëndësishme në garë për titullin e kampionit, teksa ka mposhtur Burnleyn 4-2. Mysafirët kanë arritur që të kalojnë ... Read More

Statistika thonë se Ronaldo ka rënie të performancës, portugezi do të pushojë kundër Udineses

06/03/2019

Juventusi bëri një hap të madhe gjatë fundjavës drejt mbrojtjes së titullit të kampionit të ligës elitare italiane. Bardhezinjtë kishin arritur që si mysafir të ... Read More

Whittaker mbron titullin përballë Gastelum, dueli kryesor në UFC 234

08/02/2019

Kampioni i kategorisë së mesme, Robert Whittaker, do të mbrojë titullin e kampionit të tij ndaj Kelvin Gastelum. Ky është dueli kryesor në UFC 234 ... Read More