Tag: Kampionëve

Pioli: Milani po punon për t’u kthyer në Ligën e Kampionëve

31/12/2020

Milani po punon për t’u kthyer në Ligën e Kampionëve, thotë Pioli Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, ka thënë se kuqezinjtë janë duke punuar për ... Read More

Këto janë top 30 klubet më të mira në garat evropiane dhe Ligën e Kampionëve

25/12/2020

Top 30 klubet më të mira në garat evropiane dhe Ligën e Kampionëve. UEFA ka publikuar një listë të përbërë nga 30 klubet më të ... Read More

Publikohet orari i të gjitha ndeshjeve në Ligën e Kampionëve

14/12/2020

Është publikuar orari i të gjitha ndeshjeve në Ligën e Kampionëve. Tashmë më janë mësuar qiftet 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Shorti i ... Read More

Këto janë super ndeshjet në shortin e Ligës së Kampionëve, kryesorja Barcelona – PSG

14/12/2020

Këto janë çiftet e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Është kompletuar shorti i 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, me kampioni në ... Read More

Fenerbahçe po ia sheh hajrin ende Muriqit, kjo është arsyeja

11/12/2020

Këtë javë, Lazio siguroi kualifikimin në fazën e eliminimit në Ligën e Kampionëve, pasi përfundoi i dyti në grup pas Dortmundit. Këtij suksesi nuk iu ... Read More

Këto janë ekipet e kualifikuara në Ligën e Kampionëve

10/12/2020

Liga e Kampionëve: Ekipet e kualifikuara dhe data e shorit për 1/8 e finales. Shorti për rundin e 16 më të mirëve në Ligën e ... Read More

Befason Conte pas eleminimit nga Liga e Kampionëve, ja kë e fajëson

10/12/2020

Antonio Conte nuk fajësoi lojtarët dhe as veten në eliminimin e turpshëm të Interit nga Liga e Kampionëve pas barazimit në shtëpi ndaj Shakhtar Donetsk, ... Read More

Këto janë 16 skuadrat që kaluan fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve

10/12/2020

16 skuadrat që kaluan fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Janë mësuar emrat e 16 skuadrave që kanë siguruar një vend në fazën e ... Read More

Çka ndodhi? Ndërpritet ndeshja PSG – Basaksehir

08/12/2020

Është ndërprerë ndeshja PSG – Basaksehir. Diçka e paimagjinueshme ka ndodhur në Ligën e Kampionëve. Ndeshja mes PSG dhe Basaksehir është ndërprerë. Lojtarët e të ... Read More

Mungon Muriqim Lazio me këtë formacion luan takimin vendimtar në Champions League

08/12/2020

Sonte zhvillohet xhiroja e fundit e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Lazio ballafaqohet me Club Brugge në ora 18:55, për të siguruar kualifikimin ... Read More

Në ndeshjen vendimtare në Ligën e Kampionëve, Interi pa Vidalin

08/12/2020

Interi pa Vidalin në ndeshjen vendimtare në Ligën e Kampionëve. Inter ka njoftuar se Arturo Vidal nuk do të jetë në dispozicion për ndeshjen e ... Read More

Gjashtë ndeshjet e Ligës së Kampionëve, përfundojnë pjesët e para

02/12/2020

Përfundojnë pjesët e para të gjashtë ndeshjeve të Ligës së Kampionëve. Kanë përfunduar pjesët e para të gjashtë ndeshjeve të Ligës së Kampionëve. Kryendeshja po ... Read More