Tag: kampionët

Arsenal vihet pas këtij lojtari

04/12/2020

Arsenali e kërkon mesfushorin e Basaksehir. Berkay Ozcan ka impresionuar me paraqitjet e tij për kampionët e Turqisë këtë sezon Arsenali është njëri nga klubet ... Read More

Barazon Reali, i shpëton humbjes së dytë në Ligën e Kampionëve

27/10/2020

Real Madrid i shpëton humbjes së dytë në Ligën e Kampionëve. 13 herë kampionët e Evropës nuk kanë arritur të marrin më shumë se një ... Read More

Tirana shkëlqen në Champions. 2-0 kundër Dinamo Tbilis, kampionët e Shqipërisë në raundin tjetër

19/08/2020

Tirana ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën e saj në Champions League. Kampionët e Shqipërisë siguruan biletën për në raundin e dytë eliminator, ... Read More

Shaban Osmani: Gabimet që bëjmë në palestër

29/02/2020

Lirisht mund të thuhet se është një nga kampionët dhe profesionistët e kësaj fushe, fitnesi dhe bodybilding-u kërkojnë shumë mund dhe sakrificë, por që Shaban ... Read More

Formacionet zyrtare: Manchester City – Leicester City

06/05/2019

Xhiroja e parafundit në Premierligë do t’i gjejë kampionët në fuqi në ‘Etihad Stadium’, për përballjen me Leicester. Kjo ndeshje do të jetë vendimtare për ... Read More

Cuadrado po largohet nga Juventusi, destinacioni Premierliga?

27/04/2019

Anësori i Juventus, Juan Cuadrado, duket se po përgatitet që të largohet nga kampionët e Serie A, në fund të këtij sezoni. Emri i Cuadrado ... Read More

‘Magjiku’ Durant e dërgon Warriorsin në çerekfinale

27/04/2019

Kampionët në fuqi të NBA, Golden State Warriors kaluan në fazën çerekfinale të Play Off-it, pasi eliminuan Los Angeles Clippers me rezultatin e përgjithshëm 4-2. ... Read More

Kampionët e nisin me fitore, dy befasi të mëdha në ndeshjet e para të ‘play off’

14/04/2019

Kampionët e nisin me fitore, dy befasi të mëdha në ndeshjet e para të ‘play off’ Ka nisur me shumë befasi faza e ‘play off’ ... Read More

Guardiola me një lajm të madh para gjysmëfinales së Kupës FA

05/04/2019

Kampionët e Anglisë do të luajnë ndeshjen gjysmëfinale kundër Brighton, në kuadër të Kupës FA. Manchester City janë në rrugë të mirë për të mbyllur ... Read More

Formacionet e mundshme: Atletico Madrid – Juventus

20/02/2019

Atletico Madrid do të mirëpresë kampionët italianë të Juventusit në Wanda Metropolitano për ndeshjen e parë të 1/16 së finales të Ligës së Kampionëve. Juve ... Read More

Formacionet e mundshme: Ajax – Real Madrid

13/02/2019

Gjigantët holandez të Ajaxit do të mirëpresin kampionët aktual evropian dhe botëror Real Madridin në Amsterdam. Reali do të mundohet të përfundoj gjithçka qysh në ... Read More

Sipas Forbes, New York Knicks klubi më i vlefshëm në NBA

07/02/2019

Los Angels Lakers kanë mbetur të dytit gjersa pas tyre janë edhe kampionët aktual të NBA-s, Golden State Warriors. Skuadra e New York Knicks është ... Read More