Tag: kampionatit

Interi merr ‘dhuratën’ për Pashkë nga Sassuolo, shpallet kampione e ‘Serie A’ katër javë para mbylljes zyrtare të kampionatit

02/05/2021

Katër javë para mbylljes zyrtare të kampionatit Italian, Interi është shpallur kampione e Serie A. Dhurata i ka ardhur pikërisht nga Sassuolo, e cila ka ... Read More

Befason Koeman, e dëshiron fitorën e Realit në këtë ndeshje

05/03/2021

Koeman dëshiron fitoren e Real Madridit në derbi: Do të ishte mirë që lideri i kampionatit të lëshonte pikë Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka ... Read More

Zvicra apo Kosova, Andi Zeqiri pranon ftesën e kësaj Kombëtarje!

02/03/2021

Andi Zeqiri nuk do të grumbullohet as këtë muaj me Kosovën për ndeshjet kualifikuese të kampionatit botëror ‘Katari 2022’. Burime të Indeksonline afër futbollistit, bëjnë ... Read More

Inter merr vendimin e madh për Eriksen

22/02/2021

Interi vendos për të ardhmen e Eriksenit. Faza e dytë e kampionatit ndryshoi rrënjësisht rrjedhën e Christian Eriksen me Interin. Fantazisti danez në pjesën e ... Read More

Deklartatë që ka dridhë Italinë: Inter është në avantazh për ta fituar Serie A

04/01/2021

Beppe Bergomi, gjatë komentit të Inter-Crotone, foli për luftën e kampionatit që ka të bëjë me Milanin, Interin, Napoli, Juventus, Roma dhe më gjërë. Deklaratat ... Read More

Milani arrin akordin me agjentin për super lojtarin

27/11/2020

Milani po përgatitet për ndeshjen e kampionatit kundër Fiorentina, pas barazimit 1-1 me Lille. Samu Castillejo ka gjetur përsëri golin dhe kjo do ta ndihmojë ... Read More

Nuk dorëzohet Man United, synon transferimin e ‘bishës’ së Bundesligës

17/11/2020

Manchester Unitedi dëshiron të arrijë marrëveshje për Sanchon para Kampionatit Evropian. Manchester Unitedi nuk heq dorë nga përpjekjet për transferimin e Jadon Sancho nga Borussia ... Read More

Shokohet futbolli europian, zyrtari i lartë në prag të dorëheqjes pas zbulimit të skandalit

24/07/2020

Havier Tebas, Presidenti i kampionatit spanjoll po mendon të japë dorëheqjen pas publikimit të lajmeve se ka shkaktuar “konflikt interesi” në futbollin iberik. “El Diario” ... Read More

Zyrtare, Kategoria e Dytë rinis më 7 qershor

15/05/2020

Pas ndërprerjes së kampionatit për shkak të pandemisë së Covid-19, tashmë ka dhe një datë për rifillimin e Kategorisë së Dytë. Në mbledhjen e shefit ... Read More

FFK del me deklaratë zyrtare, futbolli në Kosovë rinis në qershor

29/04/2020

Kosova po mendon për rifillimin e kampionatit. Ndonëse situata me Covid-19 është deri diku e ngjashme me atë të Shqipërisë, duket se kjo nuk pengon ... Read More

Ministri i Sportit në Itali tremb tifozët: Mund të bëjmë të njëjtën gjë si Franca

29/04/2020

Edhe Italia duket se po mendon pezullimin e kampionatit. Kjo për shkak të Koronavirusit. Viçenco Spadafora, ministri i Sportit në Itali, duket gjithnjë edhe më ... Read More

Kosova nuk i arriti rezultatet e pritura në basketboll gjatë 2019

02/01/2020

Një nga ngjarjet kryesore ishte zhvillimi i Kampionatit Evropian, Divizioni B për femra U20 në Prishtinë. Organizimi ishte në nivel të jashtëzakonshëm dhe për këtë ... Read More