Tag: Kampionati

Tifozët do të lejohen në Kampionatin Evropian

09/04/2021

Tifozët do të lejohen në Kampionatin Evropian. Kampionati Evropian “Euro 2020” do të luhet në prani të spektatorëve. UEFA ka bërë të ditur vendimin se ... Read More

Me tri xhudiste Kosova në Kampionatin Evropian në Pragë

19/11/2020

Kosova me tri xhudiste në Kampionatin Evropian në Pragë. Sot fillon Kampionati Evropian i xhudos në Pragë të Çekisë. Ekipi Kosovar i xhudos do të ... Read More

Nesër nis kampionati, ekipet zbresin në fushë pas 2 muajve bojkot

04/11/2020

Pas thuajse 2 muajve bojkot, nesër do të nisë kampionati i këtij sezoni. Supersfida e javës së parë do të luhet në Korçë mes Tiranës ... Read More

Merret vendimi, pezullohet përfundimisht kampionati në Maqedoninë e Veriut

04/06/2020

Është ndërprerë përfundimisht kampionati në Maqedoninë e Veriut. Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut ka ndërprerë edhe zyrtarisht sezonin 2019/20. Kjo ka ardhur si ... Read More

ZYRTARE/ Ministria e Shëndetësisë vendos përfundimisht, ja data për rifillimin e kampionatit shqiptar

29/05/2020

Tashmë është zyrtare, kampionati shqiptar i futbollit, i cili u ndërpre për shkak të pandemisë do të rinisë më 3 qershor, datë kjo e miratuar ... Read More

Kampionati shqiptar nis më 3 qershor, ja prapaskenat me UEFA-n që detyruan FSHF-në të…

13/05/2020

Kampionati shqiptar do të rinisë më 3 qershor, duke rënë poshtë varianti për rifillimin e kampionatit në 31 maj. Pas mbledhjes së sotme të drejtuesve ... Read More

Mbyllet sezoni, ja kush e fiton titullin në kampionatin e madh në Francë

30/04/2020

Ashtu siç edhe u bë e ditur ditë më parë, kampionati francez e ka ulur siparin për këtë sezon, për shkak të Koronavirusit që ka ... Read More

Murici i Kosovës debuton në Premierligë për Cityn këtë vikend

11/04/2019

Kampionati anglez është futur në një fazë të nxehtë, pasi dy skuadrat e kreut Liverpooli dhe Manchester City janë në një duel të ashpër për ... Read More

Kampionati francez më interesanti? Me shtatë xhiro të mbetura, 13 skuadra synojnë Evropën

08/04/2019

Kampionati francez më interesanti? Me shtatë xhiro të mbetura, 13 skuadra synojnë Evropën Mund të mendoni se kampionati francez është monoton pas dominimit të Paris ... Read More

Bashkëshortja e futbollistit italian në superformë, shkëlqen në bregdet

27/03/2019

Tashmë që kampionati kinez i futbollit ka përfunduar, futbollisti Italian, Graciano Pele po shijon pushimet me të dashurën e tij Viki Varga.Modelja duket në një ... Read More

Dhjetë kosovarë synojnë medalje të artë në Spanjë

27/03/2019

Kombëtarja e Kosovës në karate ka udhëtuar drejt Spanjës, ku prej 28 – 31 mars do të mbahet kampionati i 54-të evropian për seniorë në ... Read More

Danimarkë – Norvegji, finalja e madhe e Kampionatit Botëror në hendboll

25/01/2019

Kampionati botëror në hendboll ka mësuar finalistët, ku finalja do të jetë totalisht skandinave, pasi Norvegjia dhe Danimarka kanë fituar gjysmëfinalet. Kështu nga ora 17:30 ... Read More