Tag: kampion

Vllaznia mbyll sezonin me trofe, Shkodra feston Kupën e Shqipërisë

31/05/2021

Vllaznia kurorëzon me trofe një sezon fantastik. Flirtuan me titullin kampion, morën duartrokitjet e opinionin sportiv por nuk u ndalën këtu, në Shkodër besuan deri ... Read More

Shpërthen festa për durrsakët, Teuta triumfon në Superligë pas 27 vitesh

26/05/2021

27 vite pritje për të festuar më në fund me titullin kampion. Teuta feston me goleadë këtë fund sezoni, më në fund Edi Martini dhe ... Read More

Conte një hap larg Interit, tifozët kundër, nisin protestat poshtë selisë së klubit: Zhang merr përgjegjësitë e tua ose largohu nga qyteti ynë

26/05/2021

Fitorja e titullit të 19-ë kampion të Serie A, nuk ka qetësuar ujërat në ambientin zikaltër, përkundrazi, duket sikur i ka trazuar ato. Arsyeja ka ... Read More

Një hap larg divorcit, e bujshme nga Italia, Inter-Conte drejt zgjidhjes së kontratës me konsensus

26/05/2021

Pas festës së titullit kampion, rruga e Antonio Conte duket e shkruar, tekniku bëhet gati të largohet nga Inter. Mund të jetë çështje orësh ose ... Read More

Tabela e Superligës së Kosovës pas javës së 35-të: Lufta për mbijetesë edhe më e zjarrtë

16/05/2021

Prishtina u shpall kampion Ka përfunduar edhe java e 35-të në Superligën e Kosovës, aty edhe ku u përcaktua kampioni për edicionin 2020/21. Takimi më ... Read More

Ylli kampion i Kosovës

11/05/2021

YLLI është kampion i Superligës së Kosovës në Basketboll pasi e mundi Pejën 70 me 67 edhe në finalen e tretë. YLLI është kampion i ... Read More

Conte për titullin: Interi ia pa hajrin investimit tek unë

08/05/2021

Antonio Conte ia doli të rikthejë Interin te fitimi i titullit kampion pas plot 11 viteve. Zikaltrit zhvilluan një sezon fantastik, në fazën e dytë ... Read More

“Përulu para mbretit të vërtetë”

06/05/2021

Ibra i kundërpërgjigjet Lukakut Pas shpalljes të Interit si kampion i Italisë, Romelu Lukakau thumboi Ibrën duke postuar në “Twitter” një foto të tijën me ... Read More

Interi këtë fundjavë mund të fitojë Scudetton

27/04/2021

Interi mund të fitojë Scudetton këtë fundjavë. Interi mund të kurorëzohet kampion i Italisë këtë fundjavë nëse ata mundin Crotonen dhe Atalanta nuk arrin të ... Read More

Florian Marku premton se do të bëhet kampion bote

23/02/2021

Florian Marku premton se do të bëhet kampion bote. Florian Marku vazhdoi ecurinë e fitoreve në boksin profesionist pasi e mundi Rylan Charltonin të shtunën, ... Read More

Inrahimovic flet si një lider: Nuk më intereson të jem kampion dimëror, e dua atë të vërtetin

15/01/2021

Ibrahimovic: Nuk më intereson të jem kampion dimëror, e dua atë të vërtetin. Tani është bërë gati një vit që Zlatan Ibrahimovic është kthyer në ... Read More

Shqiptari i parë kampion bote

01/01/2021

Haxhi Krasniqi, shqiptari i parë kampion bote. Boksieri junikas më në fund e realizoi ëndrrën në tentimin e tretë duke i fituar titujt IBO e ... Read More